Kurs prawa jazdy w ciąży

Kategoria: Ciąża i poród
Autor: Balcewicz Justyna
Data: 06-07-2012 r.

Prowadzenie samochodu to dzisiaj ważna umiejętność. Może się przydać młodej mamie, która będzie potrzebowała zrobić szybkie zakupy, albo zawieźć dziecko do lekarza. Jeżeli przed ciążą nie udało Ci się zrobić prawa jazdy – nic nie szkodzi. Zabierz się za to teraz. Potem możesz nie mieć takiej okazji.

Ciąża to czas szczególny ze względu na samopoczucie i różne komplikacje zdrowotne. To również moment w Twoim życiu, kiedy zwalniasz, masz więcej wolnego czasu i możliwość zajęcia się tym, o czym wcześniej marzyłaś.

Kurs prawa jazdy może należeć do takich rzeczy. Szczególnie, że umiejętność prowadzenia samochodu z pewnością ułatwi Ci życie po porodzie. Nie będziesz uzależniona od swojego partnera i łatwiej będzie Ci się poruszać z dzieckiem - nawet na dużych odległościach. Zastanów się, czy nie warto zrobić kursu prawa jazdy w ciąży.

Nie ma żadnych przeciwwskazań dla ciężarnych kobiet, które chciałyby prowadzić samochód. Kiedy brzuch już jest duży, nie muszą one zapinać pasów. Oczywiście każdy lekarz przypomni Ci o szczególnej ostrożności w tym okresie, ale o tym przecież sama wiesz.

Jeżeli chcesz się zapisać na kurs, na początku wybierz odpowiednią szkołę jazdy. Od razu powiedz, że jesteś w ciąży i określ do kiedy chciałabyś zrobić prawo jazdy (za wszelką cenę spróbuj się wyrobić przed porodem). Zapytaj, czy instruktor będzie mógł się dostosować do Twojego grafiku, wizyt lekarskich i samopoczucia. Znajdź kogoś, kto nie będzie robił Ci wyrzutów z powodu ciągłych przystanków do toalety. Jeżeli nie trafisz na wyrozumiałego instruktora, pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o jego zmianę.

 

Zapisz się na egzamin najszybciej jak to możliwe – nie masz przecież dużo czasu. Krążą plotki, że ciężarnej kobiecie łatwiej zdać, ale nie licz na to. Egzaminator nie przepuści Cię jeżeli nie będziesz posiadała niezbędnych umiejętności. Przyłóż się więc do zajęć, a na egzaminie zabłyśnij swoją wiedzą i sprawnym prowadzeniem pojazdu.

Kobiety w ciąży z reguły zdają za pierwszym razem, dlatego, że są bardzo zmotywowane, aby zdać. Wiedzą, że nie będą miały czasu na wielokrotne podchodzenie do egzaminu, a po urodzeniu dziecka może nie być okazji do powrotu na kurs. Dlatego dla wielu przyszłych mam ciąża to idealny czas na zrobienie prawa jazdy. Dołącz do nich.

Powodzenia!

Balcewicz Justyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28983 )
Array ( [docId] => 28983 )