Przygotowujemy Baby Shower

Kategoria: Ciąża i poród
Autor: Balcewicz Justyna
Data: 17-06-2012 r.

Baby Shower to nowy zwyczaj w naszym kraju. Przywędrował z zachodu, gdzie babskie przyjęcia urządzane na cześć mamy i dziecka w brzuszku, są bardzo popularne. I dobrze, bo każdej przyszłej mamie przyda się chwila rozrywki i relaksu przed porodem. Sprawdź jak urządzić Baby Shower, aby było niezapomnianym przeżyciem.

Organizacją przyjęcia powinna zająć się przyjaciółka, mama lub siostra ciężarnej. Chodzi w końcu o to, aby przyszłej mamie zapewnić dobrą zabawę, a nie dodatkowy kłopot.

Zgodnie z tradycją, w Baby Shower powinny uczestniczyć same kobiety. Na początek warto więc stworzyć listę gości. Możesz to zrobić w porozumieniu z przyszłą mamą, albo samodzielnie (szczególnie, jeśli Baby Shower ma być niespodzianką).

Nie odkładaj przyjęcia na ostatnią chwilę! Najlepiej jeśli odbędzie się ono w ostatnim miesiącu ciąży, ale nie tuż przed porodem.

Zdecyduj, gdzie zaprosisz gości i przyszłą mamę. Urządzenie przyjęcia w jej mieszkaniu może stanowić dla niej kłopot ze sprzątaniem i dekoracjami, więc jeśli to możliwe, wybierz inne miejsce. Możesz zdecydować się na mieszkanie którejś z przyjaciółek, albo też zarezerwować salę w restauracji.

Ważnym elementem Baby Shower są prezenty, które wręcza się przyszłej mamie. Należą do nich przede wszystkim rzeczy dla maluszka, czyli ubranka, zabawki, pieluchy itp. Aby uniknąć powtarzania się prezentów, zrób listę i przekaż ją gościom. Możesz też podpytać mamę, czego najbardziej potrzebuje. Dobrym pomysłem jest złożenie się na kilka większych prezentów.

Nie zapomnij o ustaleniu menu na przyjęcie. Nie powinno być w nim napojów alkoholowych i niezdrowych fast foodów, których przyszła mama nie będzie mogła skosztować. Przygotuj również talerzyki, sztućce i tort z dziecięcymi motywami.

Pamiętaj o kolorowych dekoracjach, balonach, wstążeczkach i girlandach. Bez problemu kupisz je w Internecie.

Do tradycji Baby Shower należą zabawy i konkursy. Najpopularniejsze to zgadywanie obwodu brzuszka, quiz o postaciach z bajek, malowanie po brzuszku albo ubrankach dla bobasa, dawanie porad przyszłej mamie. Zawsze możesz też przygotować nieśmiertelne kalambury.

Na koniec kilka porad, które mogą być przydatne:

  • Jeżeli robisz przyjęcie niespodziankę, sprawdź, czy przyszła mama nie planuje niczego ważnego na ten dzień.
  • Koniecznie weź aparat fotograficzny! Zdjęcia będą wspaniałą pamiątką.
  • Zaplanuj przyjęcie w godzinach popołudniowych lub wczesnym wieczorem. 3-4 godziny zabawy w zupełności wystarczą, a przyszła mama nie zmęczy się za bardzo.
  • Zadbaj o muzykę i otoczenie. Jeżeli idziecie do restauracji lub klubu, zwróć uwagę na to, aby nie było za głośno i aby nikt nie palił w pobliżu ciężarnej.
  • Nie zapraszaj wszystkich znanych kobiet. To powinno być przyjęcie w gronie najbliższych.

Baby Shower może być wspaniałą zabawą i na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń przyszłej mamie, która będzie mogła je potem długo wspominać. Jeżeli chcesz, możesz powierzyć organizację przyjęcia firmie eventowej, jednak pamiętaj, że takie rozwiązanie jest kosztowne.

Dobrej zabawy!

Balcewicz Justyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28975 )
Array ( [docId] => 28975 )