Jak sobie poradzić z nawałem spraw do załatwienia

Kategoria: Rodzina
Autor: Balcewicz Justyna
Data: 21-08-2012 r.

Każdy z nas ma mnóstwo spraw, które musi załatwić. Trzeba zrobić zakupy, wysłać list na poczcie, odwiedzić lekarza, czy zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia. Nagle okazuje się, że nie mamy na nic czasu, bo non stop trzeba coś załatwić. Sprawdź jak zorganizować sobie plan działania.

Kolejne zadania stopniowo się nawarstwiają i szybko okazuje się, że sami nie wiemy za co najpierw się zabrać. Trudno to wszystko spamiętać, a co dopiero wykonać. Na szczęście jest na to dobra metoda. Grunt to organizacja. Ze wszystkim jesteśmy w stanie sobie poradzić jeżeli odpowiednio się do tego zabierzemy. Od czego zacząć?

  • Kup terminarz i w nim na bieżąco spisuj wszystkie sprawy, które musisz załatwić. Możesz też do tego celu wykorzystać kalendarz w telefonie komórkowym lub programie pocztowym. Ustaw w nim przypomnienia do zadań, które należy wykonać terminowo. Zaznacz sobie rzeczy najważniejsze oraz takie, które mogą poczekać.
  • Zrób plan na najbliższe dni i systematycznie się go trzymaj. Być może niektóre rzeczy możesz załatwić po drodze do pracy, albo w przerwie na lunch? Jeżeli więcej zadań wymaga jeżdżenia po mieście – przeznacz na wszystkie jedno popołudnie.
  • Postaraj się pogrupować sprawunki tak, abyś mógł załatwiać je jednocześnie. Jeżeli lekarz i poczta znajdują się obok siebie – załatw wszystko za jednym razem.
  • Wykorzystaj czas w podróży, albo poczekalni. Skoro już jesteś na nogach możesz go przeznaczyć na coś pożytecznego. Zrób listę zakupów, zaplanuj kolejny dzień, zarezerwuj bilety do kina. Przekonasz się jak wiele rzeczy można załatwić w tzw. międzyczasie.

  • Nie pozwól, aby sprawy do załatwienia pochłonęły cały Twój czas. Zaplanuj sobie leniwe popołudnie i w tym dniu niczego już nie rób. Organizacja ma w końcu służyć temu, aby jak najszybciej uporać się ze sprawunkami i w efekcie mieć jak najwięcej czasu dla siebie.


Zobacz także:

Balcewicz Justyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29002 )
Array ( [docId] => 29002 )