W jaki sposób zaplanować wykonanie terenów zielonych we wspólnocie mieszkaniowej

Data: 30-08-2017 r.

Wraz z nastaniem jesiennej aury wiele wspólnot mieszkaniowych przystępuje do prac na terenie zewnętrznym nieruchomości. Jak je zorganizować? Czy musisz informować właścicieli lokali o sposobie zagospodarowania terenów zielonych wspólnoty mieszkaniowej? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Każdego mieszkańca, bez wyjątku, cieszy możliwość zamieszkania wokół pięknie zagospodarowanych terenów z zielenią. Z pewnością jest to walor, który znacząco podnosi wartość mieszkania w chwili sprzedaży.

 

Prace zaplanuj wcześniej

Zgodnie z wcześniej przyjętym planem remontów lub też w planie gospodarczym na dany rok wspólnoty zakładają wykonanie nowych nasadzeń oraz rewitalizację dotychczasowych terenów zielonych. W zależności od panujących warunków architektonicznych można pomyśleć o stworzeniu zielonych zakątków, gdzie mieszkańcy będą mogli przebywać w wolnym czasie.

Poinformuj mieszkańców o planach

O planowanych założeniach warto poinformować mieszkańców podczas dorocznego zebrania właścicieli lokali. Może wśród mieszkańców znajdzie się właściciel, który zawodowo zajmuje się pielęgnacją zieleni lub też projektowaniem terenów zielonych i mógłby swoimi radami lub też na preferencyjnych zasadach wspomóc w działaniach swoją wspólnotę.

Zarząd lub administrator powinni przed planowanymi wydatkami z tym związanymi pomyśleć o takiej możliwości poprzez wywieszenie ogłoszeń na tablicach ogłoszeniowych można zachęcić mieszkańców do przesyłania pomysłów w zakresie zagospodarowania terenów zielonych.

Możesz skorzystać z wyspecjalizowanej firmy

Obecnie na rynku jest wiele firm zajmujących się pielęgnacją zieleni. Zarządy wspólnot mieszkaniowych chętnie korzystają z usług takich firm np. dwa razy do roku : wiosną i jesienią.

Są wówczas wykonywane kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne w zakresie przycinania krzewów, nawożenia i innych czynności, które nie zawsze są wykonywane przez osobę, która zajmuje się na co dzień pielęgnacją zieleni na terenie nieruchomości.

Często takie firmy dają gwarancję na wykonane usługi i z chwilą zauważonych uszkodzeń pielęgnowanych roślin oferują ich wymianę na nowe. Pamiętaj jednak, że usługi takich firm nie należą do tanich, ale efekty ich działalności satysfakcjonują mieszkańców.

Agnieszka Kornacka - administrator wspólnoty

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Prowadzenie książki obiektu budowlanego

pobierz

Badanie stanu prawnego nieruchomości

pobierz

Niedozwolone klauzule w umowie pośrednictwa

pobierz

Ustanawianie urządzeń przesyłowych na gruntach

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40620 )
Array ( [docId] => 40620 )