Ruszył portal doradztwa edukacyjno-zawodowego – pomoc dla nauczycieli

Data: 29-03-2015 r.

Uruchomiono portal doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów potrzebujących pomocy w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej. Portal może być pomocny także dla nauczycieli, dyrektora szkoły oraz doradców zawodowych, ponieważ oprócz informacji o szkołach na stronie będą prezentowane także nowości oświatowe w zakresie szkolnictwa zawodowego.

Nowopowstały portal doradztwa edukacyjno-zawodowego (www.doradztwo.koweziu.edu.pl) jest dedykowany przede wszystkim uczniom, ale zamieszczono na nim również wiele informacji przydatnych dla nauczycieli i dyrektora szkoły. Zapoznanie się z zasobami portalu ułatwi uczniom wybór ścieżki kształcenia, natomiast dla nauczycieli będzie źródłem wiedzy, której często oczekują uczniowie i rodzice uczniów niepotrafiących samodzielnie podjąć takiej decyzji.

Mapa szkół zawodowych – przewodnik dla uczniów i dla nauczycieli

Mapa szkół zawodowych to przewodnik po szkołach zawodowych (technikach i zasadniczych szkołach zawodowych) usytuowanych na terenie całego kraju. Nie jest to jednak tylko wykaz placówek. Kluczowe znaczenie dla uczniów oraz dla nauczycieli powinny mieć informacje o możliwościach odbywania praktyk w konkretnych przedsiębiorstwach czy o osiąganych przez uczniów wynikach egzaminów potwierdzających kwalifikacje.

Po zapoznaniu się z tak przedstawionymi danymi dyrektor szkoły, nauczyciele czy doradcy zawodowi będą mogli wskazać gimnazjalistom konkretne możliwości związane z wyborem szkoły, a także uświadomić im, jakie szanse i zagrożenia wiążą się z wybraniem konkretnej placówki.

Nowości oświatowe – portal zawiera najbardziej aktualne informacje

Użytkownicy portalu mogą mieć pewność, że znajdą najbardziej istotne informacje z zakresu prawa oświatowego. Prezentowane nowości oświatowe ograniczają się do kwestii bezpośrednio dotyczących uczniów – na stronie nie ma np. informacji kadrowych czy finansowych dla nauczycieli czy dyrektora szkoły. Celem portalu jest upowszechnianie wiedzy o szkolnictwie zawodowym oraz wspieranie uczniów w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej.

Źródło:

Komunikat MEN

Marta Wysocka, specjalistka w zakresie prawa oświatowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 36808 )
Array ( [docId] => 36808 )

Array ( [docId] => 36808 )