Sprawdzian szóstoklasisty – dyrektor szkoły przedstawi informator 2015

Autor: Wysocka Marta
Data: 19-09-2013 r.

Dyrektor szkoły powinien odpowiednio wcześnie przygotować dzieci do sprawdzianu szóstoklasisty, szczególnie że od przyszłego roku szkolnego będą obowiązywały nowe zasady. CKE opublikowała już informator sprawdzian 2015 nie powinien więc wzbudzać obaw.

W 2015 roku uczniowie szóstych klas po raz pierwszy przystąpią do sprawdzianu składającego się z dwóch części. W związku z tym CKE, jak co roku przygotowała informator sprawdzian 2015 – dyrektor szkoły powinien zadbać, aby zapoznali się z nim zarówno nauczyciele, jak i uczniowie i ich rodzice. Dla nauczycieli informator stanowi źródło wiedzy o umiejętnościach, w jakie musi być wyposażony uczeń. Rodzice będą natomiast mogli pomóc dziecku w przygotowaniu się do pierwszego poważnego sprawdzianu.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 – nowe zasady

Informator sprawdzian 2015 zawiera szczegółowe informacje na temat przebiegu sprawdzianu, który będzie składał się z dwóch części. Pierwsza będzie zawierała zestaw zadań z języka polskiego i matematyki. Na jej rozwiązanie uczniowie będą mieli 80 minut. Część druga obejmuje sprawdzenie znajomości języka polskiego, a na jej przeprowadzenie przewiduje się 45 minut. Jak dotychczas, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przewiduje się dostosowanie warunków i form przeprowadzania sprawdzianu w zależności od indywidualnych potrzeb. Za te działania odpowiada dyrektor szkoły. Informator sprawdzian 2015 zawiera zestawy przykładowych zadań, z którymi w przyszłym roku szkolnym zmierzą się szóstoklasiści.

Informator sprawdzian 2015 nie tylko dla nauczycieli

Opublikowany przez CKE informator na temat sprawdzianu szóstoklasisty w 2015 roku ma stanowić wsparcie dla nauczycieli zobowiązanych do rzetelnego przygotowania uczniów. Dyrektor szkoły lub wychowawca klasy powinien natomiast zachęcać do zapoznania się z nim rodziców oraz uczniów szóstych klas. Informator sprawdzian 2015 został opublikowany na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i każdy może pobrać go bezpłatnie. Zapoznanie się z informatorem już teraz pozwoli zaoszczędzić stresu dzieciom, które jako pierwsze będą przystępowały do sprawdzianu w nowej formule.

Źródło: komunikat CKE

Wysocka Marta

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30075 )
Array ( [docId] => 30075 )