E-papieros problemem dla nauczycieli i dyrektora szkoły

Data: 20-10-2013 r.

Coraz większa liczba uczniów pojawia się w szkole z e-papierosem. Dyrektor szkoły ma obowiązek realizować program profilaktyki zdrowotnej. Dokumenty w szkole powinny wprowadzać zakaz korzystania z e-papierosem, zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli.

E-papieros jest elektronicznym urządzeniem umożliwiającym inhalację nikotyny. W przeciwieństwie do zwykłych papierosów, korzystanie z niego nie wymaga zaistnienia procesu spalania, dzięki czemu nie wydziela on silnego, drażniącego zapachu i nie powoduje powstania licznych substancji ubocznych.

E-papieros w szkole – problem dyrektora szkoły

 

Łatwy dostęp do e-papierosów sprawia, że uczniowie nie mają problemu z jego nabyciem. Coraz częściej pojawiają się z nim w szkole, traktując urządzenie jako gadżet – zarzekają się, że nie palą zwykłych papierosów. E-papieros w rękach ucznia powinien być jednak niepokojący dla nauczycieli oraz dyrektora szkoły, odpowiedzialnych za realizowanie programu profilaktyki zdrowotnej oraz przeciwdziałanie uzależnieniom (art. 4 ustawa o systemie oświaty).

Jeżeli e-papierosy stają się nieodłącznym elementem wyposażenia ucznia, obowiązkiem dyrektora szkoły jest podjęcie działań zaradczych. Przede wszystkim powinno być to poinformowanie rodziców o zachowaniu ucznia, jeżeli nie przyniesie to oczekiwanych skutków – sporządzić dokumenty w szkole zabraniające przynoszenia i korzystania z e-papierosa na terenie szkoły.

Dokumenty w szkole – regulamin zabraniający posiadania e-papierosa

Jeżeli w szkole pojawił się problem e-papierosa, dyrektor szkoły powinien wprowadzić ograniczenia dotyczące korzystania z niego. O wprowadzeniu zakazu posiadania urządzenia powinny informować dokumenty w szkole, z którymi zapoznani zostaną zarówno uczniowie, jak i rodzice. Zakaz korzystania z e-papierosa na terenie szkoły powinien być przewidziany także dla nauczycieli, w tym dla dyrektora szkoły.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 30170 )
Array ( [docId] => 30170 )