Dyrektor szkoły może jeszcze zgłosić „Nauczyciela Roku“

Data: 10-09-2013 r.

Dyrektor szkoły do 13 września może zgłaszać kandydatury w plebiscycie „Nauczyciel Roku“. Konkurs dla nauczycieli jest organizowany po raz dwunasty. Mogą uczestniczyć w nim wszyscy czynni nauczyciele, niezależnie od stopnia awansu zawodowego.

Plebiscyt dla nauczycieli jest organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i tygodnik „Głos Nauczycielski”. Jak co roku dyrektor szkoły może zgłaszać kandydatury pracowników pedagogicznych, którzy swoją pracą i postawą podnoszą jakość polskiej oświaty. Celem konkursu jest uhonorowanie osób, dzięki którym szkoła zmienia się na lepsze i bez których żadne nowości oświatowe nie byłyby efektywne i skuteczne.

Formularz wypełnia dyrektor szkoły lub inni nauczyciele

Dyrektor szkoły lub przedszkola, który uważa, że zatrudniany przez niego nauczyciel zasługuje na tytuł „Nauczyciela Roku” może zgłosić kandydaturę do 13 września 2013 roku. Zgłoszenie może być przesłane także przez innych nauczycieli, a nawet rodziców.

W celu dokonania zgłoszenia należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uzasadnienie kandydatury. Dyrektor szkoły lub inne osoby zgłaszające nauczyciela powinny wykazać, że kandydat nie tylko osiąga wysokie wyniki w pracy dydaktycznej i pedagogicznej. Równie ważne są realizowane przez niego pomysły, sposób pracy z uczniami czy zakres współpracy z otoczeniem szkoły w której pracuje. Jury oceni kandydatury pod kątem osobowości czy zaangażowania, z jakim nauczyciel wdraża nowości oświatowe.

Nagrody dla szkół i dla nauczycieli

Jury plebiscytu wyłoni trzynastu finalistów, spośród których wybrany zostanie „Nauczyciel Roku”. Dwie osoby otrzymają wyróżnienia. Wszyscy finaliści otrzymają natomiast nagrody ufundowane przez sponsorów – będą wśród nich zarówno upominki dla nauczycieli, jak również szkół, w których są zatrudnieni.

Gala finałowa w Dniu Nauczyciela

Uroczysta gala finałowa odbędzie się 14 października w Warszawie. Wezmą w niej udział uhonorowani przedstawiciele polskiej oświaty oraz Minister Edukacji Narodowej.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 30307 )
Array ( [docId] => 30307 )

Array ( [docId] => 30307 )