Informator sprawdzian 2015 - egzamin maturalny w nowej formule

Data: 23-11-2013 r.

Maturzyści przystępujący do egzaminu w 2015 roku muszą przygotować się na nowości oświatowe. Na stronie internetowej CKE opublikowano informator sprawdzian 2015 nie musi być zaskoczeniem ani dla uczniów, a ani dla nauczycieli.

Nowości oświatowe dotyczące egzaminu maturalnego wprowadzono z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze nowa formuła egzaminu jest związana z wprowadzeniem nowej podstawy programowej. Po drugie szkoła ponadgimnazjalna musi lepiej przygotowywać młodzież do rozpoczęcia studiów na wyższych uczelniach. Egzamin maturalny w zmienionych formie po raz pierwszy odbędzie się w maju roku szkolnego 2014/2015.

Dyrektor szkoły przygotuje nauczycieli

Do zmian, które będą obowiązywały od maja 2015 roku muszą przygotować się nie tylko uczniowie, ale również dyrektor szkoły i nauczyciele. Dla nauczycieli najważniejsze powinno być jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminu. Dyrektor szkoły powinien wspierać ich w procesie poznawania nowych zasad i wymagań. Warto organizować w szkole spotkania dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Podczas spotkań nauczyciele powinni omawiać zmiany oraz poznawać informator sprawdzian 2015. Im więcej możliwości wymiany opinii i spostrzeżeń, tym szybciej opracowane zostaną formy przygotowania uczniów adekwatne do nowych wymagań.

Informator sprawdzian 2015 – ważny dla uczniów i dla nauczycieli

Szczegółowe zapoznanie się z publikacjami CKE powinno być dla nauczycieli tak samo istotne, jak realizowanie podstawy programowej. Informator udzieli dyrektorowi szkoły i nauczycielom odpowiedzi na wiele pytań dotyczących wprowadzanych zmian, ale przede wszystkim – wskaże na ich praktyczne aspekty. Uczniowie nie zdołają przygotować się do nowej formuły, jeżeli we wcześniejszych klasach nie będą mieli do czynienia z zadaniami i poleceniami, które spotkają na egzaminach.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 33423 )
Array ( [docId] => 33423 )

Array ( [docId] => 33423 )