Opublikowano harmonogram egzaminów szkolnych na rok 2014

Data: 21-08-2013 r.

CKE opublikowała terminy egzaminów i sprawdzianów, które odbędą się w 2014 roku. Nowości oświatowe związane z sierpniowym ogłaszaniem harmonogramu sprawiają, że dyrektor szkoły może lepiej zaplanować pracę dla nauczycieli.

Wprowadzone w tym roku nowości oświatowe mają ułatwić pracę dyrektora szkoły, w odpowiedzialności którego leży właściwa organizacja pracy szkoły. Znając terminy egzaminów i sprawdzianów dyrektor szkoły zaplanuje pracę dla nauczycieli jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jest to szczególnie istotne w szkołach ponadgimnazjalnych, w których uczniowie ostatnich klas otrzymują świadectwa ukończenia szkoły w kwietniu.

Matury rozpoczną się 5 maja

 

Pierwszy egzamin maturalny odbędzie się 5 maja, będzie to język polski na poziomie podstawowym. Część pisemna egzaminów zakończy się 23 maja egzaminem z języka mniejszości narodowych oraz języków kaszubskiego i łemkowskiego. Część ustna egzaminu zakończy się 30 maja. Sesję dodatkową Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała na 2-18 czerwca.

Egzaminy poprawkowe dyrektor szkoły przeprowadzi 26 sierpnia (część pisemna) i 25-29 sierpnia (część ustna).

Sprawdzian szóstoklasisty i gimnazjalne w maju

Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej przystąpią do sprawdzianu 1 kwietnia. Dyrektor szkoły musi pamiętać o dodatkowym termie sprawdzianu, który CKE wyznaczyła na 3 czerwca. Natomiast egzaminy gimnazjalne odbędą się 23, 24 i 25 kwietnia.

Egzaminy zawodowe w styczniu i czerwcu

14 stycznia do pisemnej części, a 15-17 stycznia do części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe przystąpią absolwenci, którzy świadectwo ukończenia szkoły otrzymają w styczniu. Natomiast ci, którzy świadectwa otrzymają w kwietniu będą egzaminowani w czerwcu – 23 odbędzie się część pisemna, a w dniach 24-27 czerwca część praktyczna.

Znając terminy egzaminów już w sierpniu dyrektor szkoły może odpowiednio zaplanować pracę dla nauczycieli. Nowości oświatowe przełożą się na bardziej efektywną organizację pracy szkoły.

Źródło: komunikat CKE

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30298 )
Array ( [docId] => 30298 )