Spóźnione sprawozdanie ze stażu nie przeszkodzi awansowi nauczyciela

Kategoria: Stosunek pracy
Autor: Anna Trochimiuk
Data: 28-04-2014 r.

Nauczyciel ma 30 dni od zakończenia stażu na złożenie dyrektorowi szkoły sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego. Uchybienie temu terminowi nie rodzi jednak dla nauczyciela żadnych konsekwencji.

W terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego.

Przepisy rozporządzenia w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli nie przewidują sankcji za niezachowanie terminu do złożenia sprawozdania. Czasem zdarzają się natomiast pewne szczególne sytuacje, które utrudniają nauczycielowi złożenie sprawozdania w terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu, zwłaszcza gdy zakończenie stażu nauczyciela zbiega się z zakończeniem roku szkolnego.

Nawet w przypadku, gdy nauczyciel złożył sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego za okres stażu po terminie, dyrektor musi dokonać oceny jego dorobku zawodowego. W takiej sytuacji dyrektor ustali, dlaczego sprawozdanie to otrzymał po terminie określonym w rozporządzeniu. Fakt, iż nauczyciel złożył sprawozdanie z opóźnieniem, gdyż np. dopiero po zakończeniu stażu podejmował pewne działania, które powinien zrealizować w okresie stażu, będzie miało mieć wpływ na dokonaną przez dyrektora ocenę jego dorobku zawodowego.

Anna Trochimiuk

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34747 )
Array ( [docId] => 34747 )

Array ( [docId] => 34747 )