Wniosek o odroczenie terminu płatności podatku

Data: 21-04-2016 r.

Przy kłopotach z bieżącymi płatnościami przedsiębiorca może wystąpić do urzędu skarbowego z prośbą o przyznanie ulgi w spłacie zobowiązań. Sprawdź, kiedy można wystąpić z wnioskiem o odroczenie terminu płatności podatku

Przesłanki zastosowania

Wniosek o odroczenie terminu płatności podatku pełni podobną funkcję jak wniosek o rozłożenie zaległości na raty, z tą różnicą, że w tym przypadku podatnik uznaje, że jego ważny interes uniemożliwia mu zapłatę świadczenia w ratach. Natomiast w odróżnieniu od wniosku o umorzenie podatku podatnik ocenia, że będzie w stanie zapłacić kwotę podatku, lecz potrzebuje czasu do zebrania potrzebnej sumy.

Uzasadnienie

Składając wniosek o odroczenie terminu płatności podatku, należy pamiętać o sporządzeniu uzasadnienia, w którym w sposób wyczerpujący przedstawia się wszystkie okoliczności przemawiające za uwzględnieniem wniosku.

Dokumentacja

Do wniosku należy również dołączyć wszystkie dokumenty potwierdzające przedstawione w piśmie twierdzenia. Trzeba się jednak liczyć z tym, że pomimo rzetelnego udokumentowania przedstawionych we wniosku argumentów oraz silnego przekonania o słuszności odroczenia terminu płatności naczelnik może uznać, że podatnik powinien spełnić świadczenie w terminie przewidzianym przepisami prawa podatkowego dla wszystkich innych podatników.


Tagi: płatnik

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39007 )
Array ( [docId] => 39007 )

Array ( [docId] => 39007 )