Zgodnie z ustawą VAT w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek błędów w złożonych informacjach podsumowujących podmiot, który złożył informację podsumowującą, jest obowiązany złożyć niezwłocznie korektę błędnej informacji podsumowującej. Stanowisko to znajduje potwierdzenie w interpretacjach fiskusa. Tytułem przykładu wskazać można decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 31 grudnia 2009 r., nr ITPP2/443-844c/09/MD.
Ważne
Należy pamiętać, że w przypadku korekty informacji podsumowującej, która wiązała się ze zmianą wartości transakcji, które ująłeś również w VAT 7 - masz obowiązek skorygować także informację VAT 7.
Jak postąpić w sytuacji kiedy podatnik ma świadomość, że w danym okresie wystąpiły zdarzenia, które powinny być ujęte w informacji, aczkolwiek nie posiada jeszcze dokumentów, które potwierdzają ten stan rzeczy (np. WDT)? Należy wówczas wyjątkowo należy złożyć deklarację zerową, aby następnie - już po uzyskaniu odpowiednich dokumentów złożyć jej korektę.
Pobierz aktualny formularz VAT-UEK - korekta informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych dostawach/nabyciach towarów.