Skuteczne prowadzenie biura rachunkowego

Data: 02-11-2012 r.

Na osiągnięcie sukcesu w prowadzeniu biura rachunkowego składa się wiele elementów. Najważniejsze z nich to m.in. umiejętność pozyskiwania klientów i ich utrzymywania. Bardzo ważne też są kompetencje merytoryczne osób kierujących biurem. Podpowiadamy, jak zdobywać klientów zajmując się usługowo prowadzeniem ksiąg rachunkowych.

Trzeba pozyskać pierwszych klientów

Najlepiej rozpocząć działalność od prowadzenia ksiąg rachunkowych jednego lub najlepiej kilku, wśród członków rodziny, znajomych lub „znajomych znajomych”. Zawsze w gronie rodziny lub naszych znajomych jest jakaś osoba, która prowadzi własną działalność i musi dokonywać rozliczeń lub też osobę taką znają nasi znajomi. Dlatego dobrze jest poinformować naszych znajomych i rodzinę, że właśnie otworzyliśmy biuro rachunkowe i z chęcią i rzetelnie poprowadzimy księgowość.

Biuro rachunkowe musi być dynamiczne

Biuro rachunkowe musi być prowadzone dynamicznie. W przeciwnym wypadku będzie skazane na biuro skazane jest na zastój. O rozwoju firmy świadczy przede wszystkim zwiększanie się liczby klientów, ale także zwiększenie przychodów z działalności, rozszerzanie zakresu usług, inwestowanie w sprzęt i nowe technologie oraz szkolenia pracowników.

Biuro rachunkowe powinno być wszechstronne

Kliencie coraz częściej oczekują kompleksowej obsługi w jednym miejscu. Usługami dodatkowymi oprócz obsługi spraw kadrowo-płacowych są m.in.:

  • doradztwo podatkowe,
  • doradztwo prawne,
  • doradztwo finansowe,
  • doradztwo ubezpieczeniowe,
  • przygotowywanie wniosków o dofinansowanie z funduszy europejskich,
  • szkolenia bhp,
  • archiwizowanie dokumentacji księgowej.


 

Księgi rachunkowe dla zagranicznych klientów

Ważnym atutem okazać się może także możliwość obsługi w językach obcych. Niezbędne będzie zatrudnienie pracowników posiadających określone kwalifikacje lub ścisła współpraca z podmiotami świadczącymi interesujące nas usługi.

Ważna jest wiedza

Przy prowadzeniu biura rachunkowego niezwykle ważne jest zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników, spełniających kryteria dla danego stanowiska.

Autor: Katarzyna Dąbrowska

Opracowanie redakcyjne: Sylwia Maliszewska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Wykorzystanie firmowego auta do celów prywatnych

pobierz

Księgowanie zdarzeń gospodarczych w pytaniach i odpowiedziach

pobierz

5 błędów w księgowaniu środków trwałych

pobierz

Ewidencja różnic kursowych zgodnie z UoR i MSR

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 31791 )
Array ( [docId] => 31791 )