Co można zwiedzić we Wrocławiu podczas Euro 2012

Kategoria: Euro 2012
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 24-04-2012 r.

Mistrzostwa Europy są bardzo ważnym punktem w kalendarzu każdego kibica. Najwięksi fani są w stanie przemierzyć pół świata, żeby zobaczyć na żywo grę swojej reprezentacji, a dodatkowo w wolnym czasie poznać miasto, w którym odbywają się mecze. W tym roku szanse na pozytywne zaprezentowanie się i oczarowanie przyjezdnych ma Wrocław.

Zabytki i muzea

Przebywając we Wrocławiu podczas rozgrywek Euro 2012 należy wygospodarować trochę czasu, żeby zobaczyć wrocławski Rynek oraz Ratusz, jeden z najpiękniejszych historycznych ratuszy w Polsce. Stąd można ruszyć spacerem do najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego. Tam znajdują się m.in. Katedra Jana Chrzciciela oraz dwa inne kościoły. Wieczorem, tylko w tej części Wrocławia, latarnik własnoręcznie odpala gazowe latarnie.

Na Ostrów prowadzi most Tumski, zwany też Mostem Zakochanych. Pary przypinają do niego kłódki na znak niezmienności i nierozerwalności ich związku.

Warto także zobaczyć Panoramę Racławicką – niespotykanej wielkości obraz, który dzięki specjalnym technikom i umiejscowieniu w rotundzie daje ciekawe wrażenia trójwymiarowości podczas oglądania.

Na liście zabytków do zobaczenia powinien się znaleźć kompleks Hali Stulecia oraz multimedialna fontanna, jeden z największych tego typu obiektów w Europie.

Rozrywka

Po trudach związanych z dopingiem można odpocząć spacerując po Ogrodzie Japońskim lub jednym z wielu parków znajdujących się w mieście, np. Parku Szczytnickim, Południowym czy Tysiąclecia.

Komunikację pomiędzy poszczególnymi atrakcjami miasta znacznie ułatwi system wypożyczania rowerów znajdujący się w wielu punktach miasta.

 

Niezapomnianych wrażeń dostarczy także Wrocławski Park Wodny wyposażony w nowoczesne zjeżdżalnie oraz sauny.

Dla kibiców, którzy nie lubią wieczorami siedzieć w domu, idealnym miejscem będą okolice Rynku. Właśnie tam umiejscowiona jest znaczna większość klubów, pubów i kawiarni.

Wrocław obfituje w atrakcyjne, warte zobaczenia miejsca. Z pewnością przyjezdni kibice zakochają się w tym mieście nie tylko z powodu wspaniałego stadionu, ale także ze względu na gościnność jego mieszkańców.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28113 )
Array ( [docId] => 28113 )