Surowsze kary dla zagranicznych kierowców w Wielkiej Brytanii

Autor: Izabela Kunowska
Data: 01-07-2014 r.

Policja w Wielkiej Brytanii będzie miała nowe uprawnienia, które zezwolą na nakładanie kar za przekroczenie czasu prowadzenia pojazdu wcześniej niż w chwili kontroli. Mandaty będą nakładane na zagranicznych kierowców.

Dzięki zmianie w brytyjskim prawie policja będzie mogła nakładać mandaty na kierowcę z innego kraju za to, że przekroczył czas jazdy wcześniej niż w chwili kontroli. Zagraniczni kierowcy będą więc musieli okazywać policji dane zarejestrowane w ciągu ostatnich 4 tygodni. Policjanci będą mieli prawo wypisać mandat w wysokości od 100 do 500 funtów i nakazać kierowcy odpowiednio długi odpoczynek, aby mógł potem prowadzić zgodnie z przepisami. To rozwiązanie ma przywrócić sprawiedliwość i ujednolicić system nakładania kar. Brytyjscy kierowcy bowiem są karani za wykroczenia z poprzednich 28 dni.

Zagraniczni kierowcy zostaną ukarani także, jeśli nie zapłacą podatku drogowego dla samochodów ciężarowych, który obowiązuje od początku kwietnia 2014 roku. Wówczas mandat wyniesie 300 funtów.

Mimo że ciężarówki są wyposażone są w urządzenia rejestrujące aktywność kierowcy w czasie ostatnich 28 dni, to obecnie policja w Wielkiej Brytanii może karać zagranicznych kierowców tylko za wykroczenia stwierdzone w chwili zatrzymania. Zgodnie z rozporządzeniem nr 561/2006 kierowcy nie mogą prowadzić pojazdów dłużej niż 9 godzin w ciągu jednego dnia.

Źródło:

MojaWyspa.co.uk

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Tagi: mandat

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 35227 )
Array ( [docId] => 35227 )

Array ( [docId] => 35227 )