Autostrada A4 – kolejne zmiany

Autor: Izabela Kunowska
Data: 27-09-2014 r.

Najpóźniej 1 listopada 2014 r. zostanie otwarty kolejny odcinek A4 z Dębicy do Tarnowa. Natomiast odcinek DW nr 296, który łączy DK nr 30 w rejonie Lubania z autostradą A4 został oddany już do ruchu.

Odcinek A4 z Dębicy do Tarnowa miał zostać otwarty w wakacje lub pod koniec września. Jednak plany pokrzyżowały ulewy oraz konieczność poprawienia błędów po poprzednim wykonawcy tego odcinka. Największe problemy stwarzała estakada nad Wisłoką przy Dębicy.

Tymczasem oficjalnie został przekazany wyremontowany odcinek DW nr 296, który łączy DK nr 30 w rejonie Lubania z A4. Droga była gruntownie modernizowana przez ostatnie lata. Od połowy 2013 roku do końca sierpnia tego roku prowadzono modernizację kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 296 na odcinku od Henrykowa Lubańskiego do Pisarzowic. Na trasie pojawiła się nowa nawierzchnia, odnowione pobocza, przepusty. Prowadzono też roboty odwodnieniowe i kanalizacyjne.

Natomiast od 26 września 2014 r. została wprowadzona nowa organizacja ruchu dla kierowców. Polega ona na całkowitym wyłączeniu z ruchu jezdni autostrady A4 w kierunku do Wrocławia pomiędzy węzłami Wirek – Batory wraz z częściowym wyłączeniem jezdni drogi zbiorczej. Ponadto 29 września w godzinach porannych zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w ruchu na A4, które polegać będą na wyłączeniu jezdni na kierunku do Wrocławia w rejonie węzła Wirek. Te etapy będą realizowane równocześnie z zachowaniem dla kierowców dostępu do MOP Wirek i Halemba.

Źródło:

rynekinfrastruktury.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35779 )
Array ( [docId] => 35779 )

Array ( [docId] => 35779 )