Będzie można mobilnie płacić w systemie viaTOLL

Autor: Adam Hrycak
Data: 28-08-2015 r.

Firma Kapsch obsługująca elektroniczny system opłat drogowych viaTOLL chce wprowadzić udogodnienia dla przewoźników i kierowców korzystających z płatnych dróg objętych tym systemem. Konta częściowo będzie można obsługiwać przez urządzenia mobilne.

Chodzi o takie czynności, jak:

  • możliwość doładowania konta online,

  • szybką lokalizację najbliższych miejsc obsługi klienta oraz

  • dostęp do salda umowy przepłaconej.

Obsługa aplikacji będzie możliwa w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Dostęp do nowych funkcjonalności będzie mógł się odbywać przez jakiekolwiek urządzenie z dostępem do Internetu, np. przez smartfona. Aplikacja będzie prosta i szybka w obsłudze, ma dostosowywać się do sprzętu, na którym działa. Nie będzie więc potrzeby, aby przy każdym użyciu ściągać najnowsze dane o lokalizacji miejsc obsługi klienta. Te informacje ściągną się automatycznie.

Korzystanie z aplikacji ma być bezpieczne dla użytkowników. Na urządzeniu mobilnym nie znajdzie się informacja o numerze karty kredytowej lub paliwowej. Samą aplikację będzie można ściągnąć wyłącznie przez oficjalne sklepy aplikacyjne (iTunes lub Play Store). Po 20 nieudanych próbach zalogowania konto będzie blokowane na 30 minut. Aby zabezpieczyć użytkowników przed podsłuchami, połączenie ma być zaszyfrowane zgodnie ze standardami bankowości internetowej. Ponadto po ustalonym czasie nastąpi automatyczne wylogowanie użytkownika. Nowa aplikacja przechodzi teraz weryfikację. Możliwe, że wejdzie do użytku jeszcze przed końcem wakacji.

Adam Hrycak, prawnik, specjalista z zakresu transportu drogowego

Tagi: viaTOLL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 37713 )
Array ( [docId] => 37713 )