Odcinek autostrady A4 z Tarnowa do Dębicy otwarty

Autor: Izabela Kunowska
Data: 31-10-2014 r.

Kierowcy wreszcie mogą swobodnie przejechać całą autostradą A4 z Krakowa do Rzeszowa. Oddano do użytku odcinek z Tarnowa do Dębicy. Są też dobre wiadomości dla przejeżdżających przez Gliwice. Droga krajowa nr 88 jest już otwarta.

Dnia 30 października 2014 r. został otwarty brakujący fragment A4 z Tarnowa do Dębicy. Teraz kierowcy nie muszą już zjeżdżać z autostrady w Tarnowie albo Dębicy i kontynuować podróż zatłoczoną drogą krajową nr 4. Odcinek z Tarnowa do Dębicy ma 35 kilometrów i na razie będzie tylko przejezdny, ale jeszcze nie gotowy do końca. Na razie kierowcy mogą przejechać m.in. tylko po jednej części estakady nad Wisłoką koło Dębicy. Druga czeka jeszcze na odbiór nadzoru budowlanego.

Tego samego dnia oddano do ruchu drogę krajową nr 88 w Gliwicach. Inwestycja zakładała przebudowę wiaduktu drogowego nad linią PKP Gliwice – Opole oraz modernizacje fragmentu drogi krajowej nr 88. Odnowiony wiadukt ma zwiększoną nośność i posiada cztery pasy ruchu, po dwa w każdym kierunku. Przebudowa DK nr 88 zakończyła się kilka tygodni temu, jednak z oddaniem trasy do użytku należało zaczekać na zakończenie budowy mostu nad Kłodnicą. Trasa główna DK-88 będzie przejezdna, jednak niedostępne będą na razie połączenia z ulicą Portową, ponieważ trwa budowa łącznic. Pomiędzy przebudowanym wiaduktem a nowym mostem został wyremontowany dodatkowo fragment trasy, na którym przygotowano miejsca do ważenia ciężarówek.

Źródło:

rynekinfrastruktry.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35967 )
Array ( [docId] => 35967 )

Array ( [docId] => 35967 )