Wschodnia część obwodnicy Lublina otwarta

Data: 21-10-2014 r.

Otwarto wschodnią część obwodnicy Lublina, leżącą pomiędzy węzłem Lublin Rudnik, położonym na przecięciu z DK19, a wyjazdem z miasta w stronę Piask. Dzięki temu kierowcy jadący od Lubartowa i Białegostoku w kierunku Piask i dalej do Chełma lub Zamościa nie muszą już przejeżdżać przez Lublin.

Niespełna 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17 ułatwi także dojazd na lotnisko w Świdniku. Kierowcy jadący od strony Piask, Łęcznej czy też Lubartowa będą mogli skorzystać z fragmentu obwodnicy, by dotrzeć do węzła Lublin Zadębie i dalej drogą wojewódzką 822 do portu lotniczego. Wschodnia część obwodnicy odciąży także leżącą w ciągu DK82 ulicę Turystyczną. Kierowcy jadący od strony Łęcznej mogą na węźle Lublin Tatary wybrać jeden z dwóch nowych wariantów dojazdu do centrum. Skręcić w prawo na obwodnicę i poprzez węzeł Lublin Rudnik wjechać do miasta lub skręcić w lewo, a na węźle  Lublin Zadębie zjechać w ulicę Mełgiewską. Na wjeździe do Lublina przebudowaną DK19 trwają jeszcze prace porządkowe, więc kierowcy powinni uważnie obserwować znaki i jechać ostrożnie.

Ruch tranzytowy od Piask w stronę Warszawy będzie przebiegał tak jak dotychczas – przez Lublin (alejami: Witosa, Tysiąclecia oraz Solidarności) i dalej przez nowo oddany łącznik do węzła Lublin Sławinek.

Oddany do użytkowania odcinek drogi jest czwartym z pięciu, na jakie podzielono budowę drogi ekspresowej S17 Kurów – Lublin – Piaski.

Na przełomie października i listopada oddany zostanie północny fragment obwodnicy pomiędzy węzłami Lublin Sławinek a Lublin Rudnik (10,2 km), co pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy. Kierowcy będą mieli do dyspozycji już całą, blisko 70-kilometrową trasę szybkiego ruchu.

Marcin Staszewski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35917 )
Array ( [docId] => 35917 )

Array ( [docId] => 35917 )