Podkarpacie − nowe przejście graniczne

Data: 12-01-2014 r.

Na Podkarpaciu przez najbliższe lata będzie budowane nowe przejście graniczne Malhowice-Niżankowice. Będzie zlokalizowane w gminie Przemyśl w ciągu drogi wojewódzkiej nr 885 Przemyśl – Hermanowice – granica państwa.

Strona ukraińska we wrześniu 2012 roku zaproponowała stronie polskiej otwarcie drogowego przejścia granicznego w Malhowicach dla ruchu osób i przewozu ładunków pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton. Piesi nie będą mogli tamtędy przechodzić.

Infrastruktura przejścia ma być całkowicie zlokalizowana na terytorium Polski. Przejście ma być dostosowane do prowadzenia w jednym miejscu polsko-ukraińskich kontroli granicznych. Według szacunków przejście będzie obsługiwać 7 tys. osób na dobę, w tym 4 tys. pojazdów na dobę. Z odpraw celnych będą wyłączone towary podlegające kontroli weterynaryjnej, fitosanitarnej oraz ładunki niebezpieczne.

W grudniu 2013 roku Rada Gminy Przemyśl uchwaliła Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego o nazwie „Malhowice-1/2012”. W tym roku wojewoda podkarpacki zamierza zacząć projektować przyszłe graniczne przejście.

Wojewoda chce pozyskać nieodpłatnie nieruchomości pod budowę przejścia, które obecnie należą do Gminy Przemyśl i Skarbu Państwa. W 2015 roku planowane jest uzyskanie pozwolenie na budowę i zabezpieczenie środków na realizację zadania. Budowa infrastruktury przejścia ma potrwać 2 lata.

Źródło:
Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Izabela Kunowska
, specjalista z zakresu transportu drogowego


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 33612 )
Array ( [docId] => 33612 )

Array ( [docId] => 33612 )