Ruszył remont autostrady A4

Data: 18-08-2013 r.

Rozpoczął się remont autostrady A4 między Katowicami a Chorzowem na ponad 4-kilometrowym odcinku. Pierwszy etap naprawy, obejmujący jezdnię w kierunku Krakowa, miał trwać do 18 sierpnia. Remont jezdni do Wrocławia zaplanowano na kolejne weekendy.

Remont autostrady A4 celowo został rozpoczęty podczas długiego weekendu, aby oszczędzić kierowcom problemów z jeżdżeniem. Na czas trwania robót ruch został przeniesiony na jezdnie biegnące na tym odcinku wzdłuż autostrady, gdzie są po dwa pasy ruchu. Jadąc w kierunku Krakowa, trzeba zjechać na jezdnię równoległą do autostrady na węźle Chorzów Batory. Gdy będzie remontowana jezdnia w kierunku Wrocławia, kierowcy pojadą obok autostrady od węzła Katowice Mikołowska.

To pierwsza wymiana nawierzchni na tym odcinku autostrady A4 od 12 lat. Drogowcy usuną 5 cm wyeksploatowanej górnej warstwy jezdni na całej jej szerokości i ułożą w to miejsce nową warstwę ścieralną. Prace na jezdni w kierunku Wrocławia zaplanowano w dwóch etapach. Również te roboty będą prowadzone w weekendy, by jak najmniejsza liczba kierowców miała problemy z poruszaniem się po drodze.

Drogowcy informują, że w przypadku niesprzyjającej pogody prace będą przekładane na kolejne dni. Informacje o utrudnieniach podawane są w serwisie dla kierowców na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 32 25 96 706 w punkcie informacji drogowej katowickiego oddziału GDDKiA. Czynna jest też całodobowa infolinia drogowa 19 111.


Źródło:
GDDKiA


Izabela Kunowska
Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 32046 )
Array ( [docId] => 32046 )

Array ( [docId] => 32046 )