Termin ukończenia drogi ekspresowej S69 przesunięty

Data: 27-08-2013 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po raz kolejny zgodziła się na wydłużenie czasu potrzebnego do ukończenia budowy drogi ekspresowej S69. Nowy termin dla wykonawców to 14 października 2013 r.

Okazuje się, że GDDKiA na prośbę wykonawców ponownie przesunęła termin ukończenia drogi ekspresowej S69 na 14 października 2013 r. Tym razem powodem opóźnień w realizacji robót było osunięcie się skarpy wykopu. Jeżeli wykonawca znów nie dotrzyma umowy, zostanie ukarany. Po tym wyznaczonym terminie zakończenia prac, GDDKiA będzie mogła zacząć naliczać kary za opóźnienia. Za każdy dzień zwłoki przewidziane jest około 193 tys. zł.

Budowa drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do Żywca trwa już od jesieni 2010 roku. Według wstępnych ustaleń auta miały jeździć tą trasą już późną jesienią zeszłego roku. Niestety, jej wykonawcy popadli w kłopoty, dlatego roboty nie zakończyły się do dzisiaj.

W listopadzie zeszłego roku wykonawcy wynegocjowali dodatkowe 123 dni i wydłużyli kontrakt do 31 marca tego roku. Potem, argumentując opóźnienia kłopotami na budowie i niesprzyjającą pogodą, umowę wydłużano jeszcze do 1 czerwca oraz 5 i 30 lipca.

Kiedy cała droga faktycznie będzie gotowa, nie wiadomo. Z harmonogramu prac przedstawionego przez firmy budowlane wynika, że ma to być koniec 2013 roku. Jednak w regionie już nikt w to za bardzo nie wierzy. Obecne zaawansowanie rzeczowe robót wynosi 70,3%.


Tagi: GDDKiA

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 32047 )
Array ( [docId] => 32047 )

Array ( [docId] => 32047 )