Trasa AK w Warszawie − kolejne utrudnienia

Autor: Izabela Kunowska
Data: 20-09-2014 r.

Drogowcy zamknęli kolejną estakadę Trasy AK. Kierowcy jadący Wisłostradą od strony Mokotowa nie mogę wjechać na most Grota-Roweckiego w kierunku Marek i Białegostoku. Te utrudnienia prawdopodobnie potrwają rok.

Łącznica zostanie wyburzona, ale po przeprowadzeniu prac rozbiórkowych wykonawca będzie musiał ją odbudować. Kierowcy będą mogli skorzystać ponownie z tej drogi w październiku przyszłego roku. Do tego czasu objazd będzie poprowadzony Wisłostradą do Mostu Marii Skłodowskiej-Curie i ulicy Modlińskiej. Z kolei w niedzielę 21 września zostanie otwarta wyremontowana wschodnia jezdnia węzła Powązkowska, która prowadzi z centrum w kierunku Bemowa. Wówczas ruch zostanie poprowadzony obiema jezdniami.

Pierwsze prace związane z przebudową Trasy AK rozpoczęły się we wrześniu zeszłego roku. Aktualnie roboty trwają na całym 4,6-kilometrowym fragmencie tej drogi. Dobiegają końca prace na jezdni północnej. W ostatnich dniach montowano bariery energochłonne, powstały też fragmenty ścieżek rowerowych. W połowie października tego roku rozpocznie się przekładanie ruchu na północną nitkę trasy i wykonawca będzie mógł przystąpić do remontu i przebudowy jezdni południowej.

Łącznie zostanie wyremontowanych 29 obiektów: wiadukty, estakady, kładki i przejścia dla pieszych. Ponadto powstaną nowe ekrany akustyczne oraz nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej w kierunku Poznania. W ramach inwestycji most Grota-Roweckiego zostanie poszerzony o 19 metrów, do 10 pasów ruchu (po pięć w każdym kierunku).

Źródło:

rynekinfrastruktury.pl, tvnwarszawa.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35743 )
Array ( [docId] => 35743 )

Array ( [docId] => 35743 )