Trwa remont mostu Grota Roweckiego

Data: 21-10-2013 r.

Od 18 października 2013 r. rozpoczęła się przebudowa Trasy Armii Krajowej wraz mostem Grota-Roweckiego. Ruch tranzytowy ciężkich pojazdów ma zostać skierowany na drogę krajową nr 50. Remont potrwa do października 2015 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuuje przebudowę drogi ekspresowej S8 trasy od ul. Powązkowskiej w Warszawie do ul. Piłsudskiego w Markach. Do rozebrania i zbudowania od nowa są 33 obiekty. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym most Grota-Roweckiego, który zostanie poszerzony o ok. 10 m i będzie miał po pięć pasów ruchu w każdym kierunku.

Od 18 października 2013 r. w nocy zostały zamknięte estakady w relacjach:
  • północ − zachód (Tarchomin − most Grota-Roweckiego),
  • południe − zachód (ul. Jagiellońska – most Grota-Roweckiego),
  • wschód − północ (Grota-Roweckiego − Gdańsk).
Od 25 października rozpocznie się rozbiórka kładki dla pieszych, która znajduje się nad trasą pomiędzy ul. Gwiaździstą a Mickiewicza. Prace będą prowadzone w nocy, wtedy jedna jezdnia będzie w tym miejscu całkowicie wyłączana z ruchu, a ruch w obydwu kierunkach przekładany na drugą jezdnię.


Kolejne wyłączenia z ruchu zaplanowano na 8 listopada. Będzie to zamknięcie estakad w relacjach:

  • północ − wschód (Tarchomin − Bródno),
  • wschód − południe (most Grota-Roweckiego − Wisłostrada),
  • zachód − północ (Bielany − Gdańsk),
    oraz przejazdu ul. Gwiaździstą.

Zamknięta dla ruchu zostanie również północna jezdnia główna Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową, będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Na dalszym odcinku, czyli od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej zawężone będą wewnętrzne (lewe) pasy obydwu jezdni. Ruch tranzytowy ciężarówek zostanie skierowany na drogę krajową nr 50. Zamknięte odcinki tras i estakady mają być ponownie włączone do ruchu za około rok.

Następne wyłączenia przygotowywane są na 2014 i 2015 rok. Zamknięty będzie przejazd ul. Gdańską pod trasą, ulice, które są na wiaduktach nad nią (ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, ul. Powązkowska) będą zamykane połówkami, tak aby utrzymać przejazd. Utrudnień można spodziewać się także na ul. Broniewskiego.


Źródło
: ZMPD

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 32054 )
Array ( [docId] => 32054 )

Array ( [docId] => 32054 )