Kontrole ITD sprawdzały przekroczenie DMC

Data: 03-04-2013 r.

ITD wykryła w 50 sprawdzanych pojazdach nieprawdziwy wpis wagi w dowodzie rejestracyjnym − w rzeczywistości samochody ważyły więcej. Funkcjonariusze złapali również pojazd, który był drastycznie przeładowany.

W okolicach Bydgoszczy Inspekcja Transportu Drogowego oraz Policja kontrolowały pojazdy dostawcze w celu sprawdzenia, czy nie przekraczają dopuszczalnych parametrów.

Mandat dla 50 kierowców

Inspektorzy z Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego w Bydgoszczy przeprowadzili kontrole pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3500 kg. We wszystkich ważonych pojazdach w dowodach rejestracyjnych w polu określającym dmc widniały wpisy 3500 kg. Przede wszystkim kontrolujący zwrócili uwagę na pojazdy realizujące przewozy dla firm kurierskich oraz na inne pojazdy dostawcze.

Ogółem skontrolowano 65 pojazdów, a w 50 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych parametrów wagowych. Wyniki ważenia pojazdów wahały się od 3700 kg do 6200 kg masy rzeczywistej. Kierowcy musieli przeładować nadmiar towaru oraz zostali ukarani odpowiednimi mandatami karnymi. Z uwagi na usterki w stanie technicznym zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych.

Kierowca musi zapłacić 500 zł

Inspektorzy transportu drogowego z WITD w Bydgoszczy pełniący służbę w okolicy Torunia zwrócili uwagę na pojazd dostawczy, który wydawał się bardzo przeładowany. Samochód został skierowany na punkt kontroli pojazdów w celu dokonania pomiarów. Ważenie potwierdziło podejrzenia inspektorów. Pojazd przewoził mrożone pieczywo z Ostrowca Świętokrzyskiego do Bydgoszczy. W dowodzie rejestracyjnym miał określoną dopuszczalną masę całkowitą jako 3,5 tony, a ważył ponad 8 t. Za powyższe wykroczenie kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł i zobligowano kierowcę do przeładunku nadmiaru towaru.

Źródło: www.gitd.gov.pl


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 32062 )
Array ( [docId] => 32062 )