Kontrole ITD wykazały skandaliczne uchybienia

Data: 20-03-2013 r.

Pomorscy inspektorzy ITD nałożyli na kierowcę ciężarówki mandat w wysokości 400 zł za niewystarczające zabezpieczenie ładunku. Natomiast wrocławscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę autobusu, który odpowie przed sądem.

W miejscowości Rumia inspektorzy z Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, na której były przewożone aż 3 pojazdy – 2 kamazy oraz polonez, który znajdował się na jednym z nich. Pojazdy pochodziły z licytacji komorniczej.

Kara za liczne naruszenia

Do zabezpieczenia ładunku wykorzystano jedynie 3 pasy i jeden łańcuch. Z ciągnika siodłowego wyciekały płyny eksploatacyjne, zaś w naczepie opony miały zbyt zużyty bieżnik. Jakby tego było mało w kabinie ciężarówki jechał jeden nadmiarowy pasażer.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego i naczepy. Za skandaliczne zabezpieczenie ładunku kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, zaś za przewożenie o jednego pasażera za dużo – mandatem w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym.

Ponad 2 promile alkoholu grożą sądem

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kierowcę autobusu, który w stanie nietrzeźwości przewoził 16 osób w miejscowości Pietrzykowice. Policjanci wcześniej otrzymali zgłoszenie, że kierujący na stałej linii przewozu osób może być pod wpływem alkoholu.

 

Po zatrzymaniu do kontroli Mercedesa Sprintera funkcjonariusze stwierdzili, że autem kieruje 62-latek. Podczas rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy i sprawca trafił do aresztu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Sąd również może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres 10 lat.

Izabela Kunowska, redaktor naczelna miesięcznika „Kierowca w firmie”


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 32059 )
Array ( [docId] => 32059 )