Transport zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Autor: Dorota Rosłoń
Data: 29-03-2014 r.

Ministerstwo Środowiska przygotowało już założenia do projektu ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Przewidziano zwiększenie ilości przetwarzanego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zostanie także ograniczony jego transport.

Zgodnie z nowymi przepisami zbieranie oraz przetwarzanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ma się odbywać w sposób bezpieczniejszy dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska. Zmiany będą także dotyczyły transportu tych urządzeń.

Transportujący sprzęt elektroniczny i elektryczny, zdatny do ponownego użycia, będzie miał obowiązek posiadania podczas przewozu dokumentów poświadczających, że przewozi produkty, a nie odpady.

Jednocześnie projekt precyzuje sytuacje, w których kierowca nie będzie musiał mieć wszystkich dokumentów. Tak będzie przede wszystkim przy przewozie:

  • używanego sprzętu do wprowadzających sprzęt lub osób działających na ich zlecenie w ramach napraw gwarancyjnych, a także

  • sprzętu przeznaczonego do profesjonalnego użytku przekazywanego do wprowadzających lub osób działających na ich zlecenie w celu analizy przyczyn awarii na podstawie ważnej umowy oraz, gdy taka analiza może być przeprowadzona jedynie przez wprowadzających sprzęt lub osoby działające na ich zlecenie.

Dorota Rosłoń, specjalista z zakresu ochrony środowiska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 34532 )
Array ( [docId] => 34532 )