Paliwo droższe tylko chwilowo

Data: 09-02-2014 r.

Ceny paliw ostatnio ruszyły w górę, wzrosły o 3−4 grosze na litrze. Jednak kierowcy nie powinni się niepokoić, ponieważ paliwo podrożało jedynie na chwilę. Gwałtowne podwyżki na stacjach na razie nam nie grożą.

Kierowcy byli przyzwyczajeni ostatnio do systematycznie spadających cen paliw, więc mogli odrobinę się zaniepokoić. Paliwo podrożało średnio o 3-4 grosze, ale były stacje, na których można było zauważyć dużo większe podwyżki. Na początku lutego cena 95-oktanowej benzyny wyniosła 5,33 zł/l, podrożała średnio o 4 grosze. Natomiast olej napędowy kosztował 5,37 zł, zdrożał o 3 grosze. Średnia cena autogazu utrzymała się na poziomie 2,67 zł/l.

Analiza cen paliwa w różnych regionach pokazuje jeszcze inny obraz. Największy wzrost cen benzyny i oleju napędowego został odnotowany w województwach małopolskim i świętokrzyskim – aż do 5−9 groszy na litrze. Natomiast w województwie lubelskim sytuacja wyglądała się odwrotnie. Tu kierowcy w dalszym ciągu mogli obserwować spadek cen paliwa na stacjach, średnio o 1− 3 gr na litrze.

Obecnie kierowcy najtaniej benzynę i olej napędowy kierowcy mogą obecnie kupować w województwach dolnośląskim i lubelskim, a najdroższe paliwo jest w województwach małopolskim i warmińsko-mazurskim.

W najbliższych dniach ceny na stacjach powinny się ustabilizować. Prognoza cen na nadchodzący tydzień wygląda następująco:

  • benzyna bezołowiowa 95 − 5,31-5,39 zł/l,

  • olej napędowy − 5,35-5,43 zł/l,

  • autogaz − 2,63-2,70 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl, BM Reflex


Tagi: paliwa

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 33895 )
Array ( [docId] => 33895 )

Array ( [docId] => 33895 )