System eWUŚ

Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców
Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: r.

Możliwość sprawdzania za pomocą systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców, czy pacjent jest ubezpieczony, to długo wyczekiwana zmiana znosząca z placówek odpowiedzialność za udzielenie świadczenia osobie nieuprawnionej.

Oznacza też szybszą rejestrację do lekarza, gdyż jedynym dokumentem wymaganym od pacjenta będzie dowód osobisty lub paszport.

Zmiany te wynikają z ustawy z 27 lipca 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która weszła w życie 1 stycznia 2013 r.

Szukasz przystępnych informacji na temat nowego sposobu potwierdzania prawa do świadczeń opieki zdrowotnej? Chcesz się dowiedzieć, jakie uprawnienia musi mieć osoba obsługująca system?

Przekonaj się, jak zyskać gwarancję, iż świadczenie udzielone osobie „zweryfikowanej” nie zostanie zakwestionowane przez NFZ z powodu braku tytułu uprawnienia do świadczenia, nawet jeżeli w dalszym postępowaniu okaże się, że nie była ona uprawniona.

O tym, jak uniknąć problemów związanych z elektroniczną weryfikacją uprawnień świadczeniodawców dowiesz się z raportu "System eWUŚ", który otrzymasz e-mailem.

Skorzystaj z porad naszych ekspertów: prawników, pracowników Ministerstwa Zdrowia i doświadczonych menedżerów placówek medycznych, którzy skutecznie wyjaśnią Ci obowiązki wynikające z nowej ustawy. Dzięki ich podpowiedziom:

  • będziesz na bieżąco informowany o każdej zmianie przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz aktów wykonawczych,
  • dowiesz się, jak w praktyce funkcjonuje system Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniodawców,
  • przekonasz się, w jaki sposób zyskać gwarancję zapłaty za świadczenie udzielone osobie nieuprawnionej.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Zdecydowanie najlepszy

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu
data:

Bardzo dobry ebook. Polecam!

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Ochrona danych osobowych w gabinecie lekarskim – przygotuj się do dużych zmian

pobierz

Elektroniczna dokumentacja medyczna

pobierz

Jak zarządzać ryzykiem w ujęciu ISO 9001:2015

pobierz

Jak przygotować raport o sytuacji ekonomiczno-finansowej SPZOZ Nowy obowiązek dla kierownika

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [idEbook] => 158 )
Array ( [idEbook] => 158 )