Listy kontrolne niezbędne dla każdej apteki

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-02-07 r.
Ocena:

Badanie autentyczności leku, kontrole wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego czy przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przetwarzania danych osobowych – to tylko niektóre z istotnych procesów, jakie mają miejsce w każdej aptece i do których należy się rzetelnie przygotować. Błędy bowiem skutkują wysokimi karami. Przedstawione w e-booku listy kontrolne pozwalają w szybki sposób zweryfikować, (...)

Jak przetwarzać dane osobowe uczniów - praktyczne wskazówki dla pielęgniarki szkolnej

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-01-29 r.
Ocena:

W dniu 12 września 2019 r. weszła w życie ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami, wprowadzając nowe obowiązki po stronie szkoły. Zgodnie z nią pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania albo higienistka szkolna sprawują profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami w gabinecie profilaktyki zdrowotnej zlokalizowanym w szkole, a w przypadku braku gabinetu (...)

Elektroniczna ewidencja odpadów od 1 stycznia 2020 r.

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-01-27 r.
Ocena:

Od 1 stycznia 2020 r. nie ma już możliwości sporządzenia jednej zbiorczej karty przekazania, obejmującej odpady danego rodzaju, przekazywane w ciągu jednego miesiąca. Podmioty zobowiązane do prowadzenia ewidencji odpadów mają to robić w systemie teleinformatycznym – konieczne jest wprowadzanie informacji do BDO.  (...)

Aktywowanie Internetowych Kont Pacjentów

co zrobić, abyś otrzymał dodatkowe środki z NFZ
Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2019-12-17 r.
Ocena:

Żeby upowszechnić korzystanie z aplikacji, lekarze rodzinni będą mogli aktywować Internetowe Konta Pacjentów i otrzymają z tego tytułu dodatkowe wynagrodzenie. Poznaj szczegóły nowego zarządzenia prezesa NFZ.   Z e-booka dowiesz się: jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze za aktywowanie IKP pacjentom jak będą przebiegały rozliczenia z NFZ za te czynności ile wyniesie wynagrodzenie za (...)

Procedura udostępniania dokumentacji medycznej w placówce medycznej

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2019-11-25 r.
Ocena:

Na procedurę udostępniania dokumentacji medycznej składa się wiele czynności, których nie możesz pominąć przy jej wydawaniu i stosować w swojej placówce. Poniżej przedstawiamy wzór procedury udostępniania dokumentacji medycznej dla pacjentów i/lub osób przez nich upoważnionych, zgodnie z  ustawą o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Przedstawiona procedura jest jedynie ogólnym (...)

Wizyta fizjoterapeutyczna

poznaj nowe obowiązki sprawozdawcze
Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2019-11-15 r.
Ocena:

Wizyta fizjoterapeutyczna to nowość w ofercie medycznej. Rodzi wiele kłopotów prawnych, a w tym kompetencyjnych. Jest to procedura, w toku której fizjoterapeuta ma za zadanie ocenić stan funkcjonalny pacjenta i wybrać procedury fizjoterapeutyczne. Poznaj nowe obowiązki w tym zakresie, dotyczące także raportowania do NFZ. Z e-booka dowiesz się: jakie nowe obowiązki ma (...)

Jak dokumentować świadczenia zdrowotne udzielane na odległość przez lekarza rodzinnego?

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2019-11-14 r.
Ocena:

Co raz bardziej widoczne są działania propagujące elektronizację i informatyzację usług opieki zdrowotnej. Jednym z nich jest propozycja nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych, rozszerzająca koszyk świadczeń gwarantowanych POZ o wizyty na odległość, realizowane przy użyciu systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Jak je dokumentować? (...)

Formularze zgód pacjentów na przeprowadzenie zabiegów

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2019-10-31 r.
Ocena:

Formularze zgód pacjentów na przeprowadzenie zabiegów   Aby uniknąć nieprzyjemności związanych z niezrozumieniem przez pacjenta planu leczenia oraz ewentualnego sporu wynikającego z niepoinformowania pacjenta o możliwych skutkach przeprowadzenia zabiegu, warto zadbać o zbieranie zgód na różnorodne zabiegi przeprowadzane w gabinecie.   W niniejszym e-booku znajdziesz następujące zgody niezbędne w codziennej pracy Powinny być pomocne (...)

Elektroniczna recepta

jak ją realizować krok po kroku
Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2019-10-04 r.
Ocena:

E-recepta zaczęła obowiązywać od 2019 roku – pacjenci mają możliwość wykupienia elektronicznych recept już we wszystkich aptekach. E-recepta, podobnie jak e-zwolnienia i e-skierowania, jest częścią większego programu cyfryzacji. Sprawdź, jak należy poprawnie realizować recepty w postaci elektronicznej. (...)

Ruch a wzorce ruchowe – czy warto stosować u pacjentów trening powięziowy

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2019-09-03 r.
Ocena:

Ruch a wzorce ruchowe – czy warto stosować u pacjentów trening powięziowy   Świat treningu i terapii żyje wzorcami ruchowymi. Słusznie, bo to często dzięki nim przywracamy aparat ruchu do ładu. Uczymy się ich od okresu niemowlęcego, rozpoczynając od prymitywnych ruchów i przechodząc do coraz bardziej złożonych. Dowiedz się, czy w pełni (...)

Array ( [idCategory] => 1450 [tagname] => ochrona-zdrowia )
Array ( [idCategory] => 1450 [tagname] => ochrona-zdrowia )

Array ( [idCategory] => 1450 [tagname] => ochrona-zdrowia )