Klub Ukraińskich Emitentów Giełdowych

Kategoria: Giełda
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 04-09-2012 r.

Klub Ukraińskich Emitentów Giełdowych to wspólna inicjatywa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej i ukraińskich spółek notowanych na rynku głównym w Warszawie oraz działającej przy GPW platformie NewConnect. Rola klubu ma przede wszystkim polegać na zacieśnianiu współpracy między zagranicznymi partnerami biznesowymi, ale także ułatwiać komunikację spółek z inwestorami giełdowymi.

Dzięki nowej inicjatywie na rynku kapitałowym możliwe będzie stworzenie warunków do dyskusji nie tylko na temat ewentualnej poprawy standardów w zakresie przekazywania informacji przez spółki – a więc jednego z kluczowych elementów odnoszących się do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Spotkania klubu, w którym będą brali również udział przedstawiciele reprezentujący różne instytucje rynku kapitałowego w Polsce, pozwolą także na szeroką wymianę doświadczeń m.in. w zakresie sprawozdawczości finansowej.

Tego typu współpraca, mająca na celu doskonalenie umiejętności zarządczych i podnoszenie standardów w zakresie przejrzystości działania, ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju spółek ukraińskich na naszym rynku.

Przypomnijmy, że w ramach pozyskania kapitału i sprzedaży akcji poprzez publiczne oferty, do końca sierpnia 2012 roku na warszawską giełdę trafiło 12 spółek, w tym jedna uplasowała swoje akcje na platformie dla firm innowacyjnych NewConnect.

 

Dla ukraińskich debiutantów, w większości reprezentujących sektory przetwórstwa rolniczego i branżę wydobywczą, wejście na polski rynek kapitałowy zaowocowało dynamicznym rozwojem. Spółki pozyskały nie tylko kapitał niezbędny na nowe inwestycje, mogły również efektywnie wypromować swoje marki – dzięki obecności w bardzo prestiżowym gronie giełdowych przedsiębiorstw.

Ukraińskie spółki notowane na GPW są również zgrupowane w specjalnym indeksie giełdowym, który odzwierciedla ceny wszystkich papierów i jednocześnie wskazuje na sentyment i zainteresowanie tymi akcjami ze strony inwestorów.


Zobacz także:

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24872 )
Array ( [docId] => 24872 )