Polacy coraz częściej sięgają po szybkie pożyczki internetowe

Kategoria: Kredyty
Data: 20-11-2013 r.

Nie wpływają oczekiwane pieniądze, a trzeba opłacić rachunki, pojawiają się nieprzewidziane koszty na które nieprzygotowany jest domowy budżet. To najczęstsze powody korzystania z szybkich pożyczek internetowych.  

Sięganie po szybkie pożyczki w sieci nie jest zwykłą konsumpcją, lecz wynika z konieczności poprawy płynności w sytuacji gdy banki odmawiają udzielenia kredytu – przekonują autorzy badania „Mikropożyczki w Polsce” zleconego przez Związek Firm Pożyczkowych (ZFP).

 

Z badania wynika, że chociaż wszyscy klienci internetowych pozabankowych firm są jednocześnie klientami banków, ponieważ muszą mieć konto osobiste, na które przelewana jest pożyczka, to w bankach z różnych względów na pieniądze nie mogą liczyć. Główne przyczyny takiej sytuacji to niestabilność dochodów i nieregularność ich uzyskiwania m.in. z powodu sezonowości wykonywanej pracy. Nie zawsze dla banku akceptowalna jest też forma zatrudnienia.

W niemal połowie przypadków (44,5 proc.) przyczyną odmowy udzielenie pożyczki jest zbyt brak zdolności kredytowej. Jeszcze większa część potencjalnych klientów, bo 48 proc. dostaje odmowę ze względu na złą historię kredytową. Firmy pożyczkowe najczęściej szukają informacji o historii kredytowej klientów w Biurach Informacji Gospodarczej.

Zaakceptowane wnioski pożyczkowe

Źródło: ZFP

Ci, którym udaje się przejść przez sito weryfikacji i sięgają po internetowe pożyczki po raz pierwszy, przeciętnie biorą 449 zł, na 26 dni. Po tym jak zdobędą zaufanie firm, po raz kolejny pożyczają już średnio 745 zł. Wówczas pieniądze spłacają zazwyczaj po 25 dniach.

Nowi klienci oddają przeciętnie 527 zł, czyli 78 zł więcej, a powracający 932 zł, czyli dodatkowo 187 zł. Na statystyki kosztów obsługi pożyczek nowych klientów ma zapewne wpływ promocja firmy Vivus, która nieznanemu jeszcze klientowi gotowa jest pożyczyć na zachętę za darmo do 1200 zł.


Tagi: kredyt

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25072 )
Array ( [docId] => 25072 )