Debet na koncie firmowym ze stawką 0%

Kategoria: Finanse w firmie
Data: 23-07-2013 r.

Przedsiębiorcy z krótkim rynkowym stażem mogą uzyskać debet na koncie firmowym tylko w pięciu bankach. Standardowe oprocentowanie takich pożyczek jest wysokie, bo sięga 17-18% w skali roku, ale w niektórych przypadkach można liczyć na ofertę ze stawką 0%.

Firma, która dopiero rozpoczyna działalność potrzebuje finansowego wsparcia z zewnątrz nie tylko na inwestycje związane z rozwojem firmy. Musi się bowiem liczyć z tym, że nawet jeśli od razu pozyska klientów, pierwsze pieniądze zasilą jej konto minimum po dwóch, trzech miesiącach od uruchomienia firmy.

Debet tylko w 5 bankach


Dobrym zabezpieczeniem przed utratą płynności finansowej jest debet na koncie firmowym. Jest to limit, wyznaczany przez bank, do jakiego może się zadłużyć przedsiębiorca. Firmy, które dopiero rozpoczynają działalność, mają ograniczone możliwości otrzymania debetu na koncie firmowym. Taką ofertę dla mikrofirm do 3 miesięcy działalności ma obecnie tylko 5 spośród prawie 30 banków: Alior Bank, Idea Bank, mBank, Multibank i PKO BP.
Najmniej, bo tylko 1000 zł, proponuje PKO BP. W mBanku i Multibanku maksymalna kwota debetu to 10 tys. zł, natomiast najwięcej w ramach linii debetowej jest w stanie pożyczyć Idea Bank (20 tys. zł). Alior Bank nie wymienia konkretnej kwoty maksymalnego debetu, uzależniając ją od zdolności kredytowej przedsiębiorcy.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Biznesplan

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

Array ( [docId] => 25287 )
Array ( [docId] => 25287 )