Program Infrastruktura i Środowisko w nowej perspektywie finansowej

Kategoria: Finanse w firmie
Data: 04-09-2013 r.

Wsparcie gospodarki niskoemisyjnej, ochrona środowiska, przeciwdziałanie i adaptacja do zmian klimatu, transport, bezpieczeństwo energetyczne, ochrona zdrowia i kultura – te obszary otrzymają największe wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko w nowej perspektywie.

Rozpoczęły się konsultacje Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Jak wynika z zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego aż 24,158 mld euro, czyli ponad 100 mld zł zostanie przeznaczone na wsparcie gospodarki skutecznie korzystającej z dostępnych zasobów, przez co sprzyjającej środowisku i jednocześnie bardziej konkurencyjnej ekonomicznie.

Najwięcej, bo ponad 17,5 mld euro, resort przeznaczy na sektor transportu, czyli na drogi, koleje, transport miejski, lotniczy i morski. Drugi w kolejności będzie sektor środowiska – ponad 3,4 mld euro. Na znaczeniu, w porównaniu do obecnej perspektywy, zyskają energetyka i zdrowie.

Beneficjentami Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 będą zarówno podmioty publiczne (w tym jednostki samorządu terytorialnego) oraz podmioty prywatne (przede wszystkim duże przedsiębiorstwa).

Konsultacje społeczne potrwają do 25 września 2013 r. Uwagi do projektu można składać wyłącznie za pomocą formularza zgłaszania uwag. Do udziału zaproszeni są wszyscy zainteresowani, w szczególności przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych, partnerzy społeczno-gospodarczy, przedstawiciele administracji rządowej oraz organizacji pozarządowych.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Biznesplan

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

Array ( [docId] => 25350 )
Array ( [docId] => 25350 )

Array ( [docId] => 25350 )