Szansa na dotacje na edukację ekologiczną

Kategoria: Ochrona przyrody
Data: 28-06-2013 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udziela wsparcia na projekty związane z edukowaniem społeczeństwa pod względem zagadnień związanych z ekologią. Dofinansowanie mogą otrzymać parki narodowe oraz inne podmioty prowadzące działalność zgodną z zakresem programu priorytetowego. Warto sprawdzić, jak ubiegać się o taką dotację.

Celem programu „Edukacja ekologiczna” jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju oraz rozwój bazy służącej edukacji ekologicznej.

Program „Edukacja ekologiczna” jest wdrażany w latach 2010–2017, a jego budżet wynosi prawie 321.365.000 zł. Maksymalny poziom dofinansowania pojedynczego projektu wynosi do 85% kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia, a otrzymać można kwotę od 100.000 zł. Projekty realizowane przez parki narodowe mogą uzyskać dotację w wysokości nawet do 100% kosztów kwalifikowanych.

Przedsięwzięcia zgłaszane do konkursu powinny mieć zasięg ponadregionalny i obejmować teren co najmniej trzech województw.

Dotację z programu priorytetowego można otrzymać m.in. na następujące rodzaje projektów:

  • programy w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej oraz kampanie informacyjno-edukacyjne,
  • szkolenia, warsztaty, wydawnictwa, konkursy, przedsięwzięcia upowszechniające wiedzę ekologiczną, seminaria, kongresy i konferencje o zasięgu krajowym i międzynarodowym,
  • realizacja filmów, cyklicznych programów telewizyjnych i radiowych, promocja zagadnień związanych z ochroną środowiska oraz edukacja prowadzona na łamach prasy,
  • rozwój bazy służącej edukacji ekologicznej.


Tagi: NFOśiGW

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Pięć pytań o ewidencję w BDO – poznaj odpowiedzi!

pobierz

Odpady opakowaniowe po środkach niebezpiecznych – jak je rozróżnić

pobierz

Nowe zasady dotyczące magazynowania odpadów

pobierz

Obowiązujące zasady audytu środowiskowego

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29743 )
Array ( [docId] => 29743 )