Bezpieczne pobieranie ze sklepu Windows

Data: 10-04-2017 r.

Jak często jako internauci korzystamy z zakupów w „sklepie Windows”? Rzadko? To niedobrze, bo według Microsoftu sklep jest dużym sukcesem. Pobieranie programów przez sklep Windows ma w końcu wiele zalet. Te zalety zdają się też przemawiać do wielu użytkowników na całym świecie. Sklep odnotował ponad 3 miliardy odwiedzin od uruchomienia Windows 10.

Szczególnie popularne są tam gry, które są pobierane przez ponad 30 procent klientów. W tej kategorii prym wiodą gry akcji i przygodowe, za którymi plasują się puzzle i minigry. Na drugim miejscu z 15 procentami udziału, znajdują się dopiero „prawdziwe” programy, a na trzecim miejscu programy do obróbki zdjęć i filmów.

W pobieraniu programów, jak na razie, przodują mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Na trzecim miejscu są użytkownicy Windows 10 z Niemiec. Wraz ze wzrostem popularności Windows 10 w Polsce, wzrośnie również zapewne znaczenie sklepu Windows w pobieraniu plików z Internetu.

Jak zalogować się w sklepie Windows

Aby móc pobierać programy ze sklepu i robić zakupy potrzebne jest konto Microsoft. Microsoft może dzięki niemu przyporządkować pobrane lub zakupione programy. W ten sposób można korzystać z tych programów także na innych komputerach i po ponownej instalacji bez konieczności kupowania ich po raz drugi. Jeżeli już logujemy się kontem Microsoft na swoim komputerze, to nie trzeba nic więcej robić. W przeciwnym wypadku sklep Windows najpóźniej podczas próby pobrania programu zażąda podania danych logowania.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40222 )
Array ( [docId] => 40222 )