Zarządzanie, aktualizowanie, usuwanie: jak zarządzać aplikacjami ze sklepu

Data: 03-04-2017 r.

W końcu pomogłem koledze z jego komputerem. Po pierwszym zerknięciu na menu start nieźle się zdziwiłem - miał zainstalowanych ponad 100 aplikacji ze sklepu Windows. Wiele interesujących programów w sklepie, faktycznie zaprasza do ich wypróbowania. Jak zarządzać takim zasobem?

Wszystkie zainstalowane aplikacje w jednym widoku

Jeżeli jesteśmy często obecni w sklepie, to może pojawić się kilka problemów. Jeżeli chcesz sprawdzić, które aplikacje zainstalowaliśmy już na komputerze, to postępuj następująco:

1. Otwórz aplikację sklepu i kliknij na zdjęcie użytkownika na górze po lewej od pola wyszukiwania. Następnie wybierz Moja biblioteka.

2. Wynik ukaże się w postaci list, posortowanych według aplikacji, gier, muzyki i filmów. Kliknij po prawej na pokaż wszystkie, wtedy zobaczysz wszystkie treści. Poza tym nie musisz się dziwić, gdy na liście pojawią się także nieznane Ci aplikacje. Biblioteka zawiera także takie programy, które są preinstalowane razem z Windows 10.

Przez to menu możesz od nowa zainstalować już kupione aplikacje, jeżeli na przykład od nowa instalujesz Windows 10 lub masz nowy komputer. Przy pomocy strzałki po prawej od nazwy aplikacji możesz łatwo ponownie pobrać aplikację bez konieczności płacenia jeszcze raz.

Jak aktualizować aplikacje

Standardowo Windows 10 automatycznie instaluje aktualizacje aplikacji. Odpowiednie ustawienia znajdziesz, klikając na swoje zdjęcie profilowe na stronie startowej sklepu pod Ustawienia. Mimo to opłaca się czasem sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Gdy miejsce na dysku się kończy, to aplikacje można przenieść na inny dysk (jeżeli taki jest dostępny). A robi się to tak:

Na klawiaturze trzeba wcisnąć przycisk Windows + I. W ustawieniach

Rada: Zmiana standardowego miejsca zapisu

Możesz też ustawić Windows 10 tak, że będzie zapisywał pobrane aplikacje na określonej partycji lub dysku twardym. W ustawieniach należy przejść w tym celu jeszcze raz do System i dysk. W tym menu można ustawić, gdzie Windows 10 zapisuje kupione w sklepie aplikacje i dokumenty, pliki muzyczne, filmy i obrazy.

Proste usuwanie aplikacji

Wskazówka: usuwanie aplikacji przez menu start

Aplikacje można usunąć także przez menu start. W tym celu prawym przyciskiem myszy trzeba kliknąć w przycisk aplikacji lub pozycję Wszystkie aplikacje. W rozwijanym menu kliknąć Odinstaluj.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Biznesplan

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

Array ( [docId] => 40192 )
Array ( [docId] => 40192 )

Array ( [docId] => 40192 )