Dodawanie nadawcy do listy zablokowanych lub zaufanych nadawców

Data: 06-11-2013 r.

Jeżeli nawet mimo ustawienia wysokiego poziomu ochrony antyspamowej ciągle otrzymujesz wiadomości-śmieci od tego samego adresu e-mail to warto pomyśleć o wpisaniu go na listę zablokowanych nadawców.

Dodanie do listy zablokowanych nadawców:

 1. Kliknij e-mail od nadawcy, którego chcesz dodać do listy spamerów.

 2. Z menu Wiadomość wybierz polecenie Wiadomości-śmieci, a następnie wykonaj pkt 3 lub 4.

 3. Jeżeli chcesz zablokować wszystkie przyszłe wiadomości od tego nadawcy, kliknij polecenie Dodaj nadawcę do listy zablokowanych nadawców.

 4. Jeżeli natomiast wolisz zablokować wszystkie wiadomości od wszystkich nadawców z tej samej domeny, co domena nadawcy, kliknij polecenie Dodaj domenę nadawcy (@example.com) do listy zablokowanych nadawców.

Domena to ta część adresu e‑mail która znajduje się po znaku małpki (@). Jeżeli otrzymasz e-mail z adresu [email protected] to możesz zablokować wszystkie e-maile z tej domeny, takie jak np. [email protected] czy [email protected]

Jeżeli natomiast chcesz dodać określony adres e-mail do listy zablokowanych nadawców, ale nie masz wiadomości z tego adresu to możesz dodać adres nadawcy ręcznie.

 1. Z menu Wiadomość wybierz Wiadomości-śmieci a następnie kliknij polecenie Opcje wiadomości-śmieci.
 2. Teraz zaznacz kartę Zablokowani nadawcy oraz kliknij przycisk Dodaj.
 3. Wpisz adres e‑mail do zablokowania i potwierdź wciskając OK.

Jest również lista bezpiecznych nadawców, pomagająca zapobiegać blokowaniu wiadomości wysłanych z konkretnych adresów e‑mail.

Jedynym wyjątkiem, gdy e-mail zakwalifikowany jako wiadomość-śmieć nie zostanie przeniesiony do folderu za spamem jest właśnie sytuacja, gdy adres znajduje się na liście bezpiecznych nadawców.

W celu wpisania nadawcy na listę bezpiecznych nadawców:

 1. Kliknij e-mail od nadawcy, którego chcesz dodać do listy.
 2. Z menu Wiadomość wybierz polecenie Wiadomości-śmieci, a następnie wykonaj pkt 3 lub 4.
 3. Jeżeli chcesz zablokować wszystkie przyszłe wiadomości od tego nadawcy kliknij polecenie Dodaj nadawcę do listy bezpiecznych nadawców.
 4. Jeżeli natomiast wolisz zezwolić na otrzymywanie wiadomości od wszystkich nadawców z tej samej domeny, co domena nadawcy, kliknij polecenie Dodaj domenę nadawcy (@example.com) do listy zablokowanych nadawców.

Analogicznie jak w przypadku zablokowanych nadawców, możesz postąpić gdy chcesz dodać określony adres e-mail do listy bezpiecznych nadawców, ale nie masz wiadomości z tego adresu. Z jedną różnicą - że zamiast kliknąć Zablokowani nadawcy kliknij Bezpieczni nadawcy.


Rafał Janus


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34311 )
Array ( [docId] => 34311 )

Array ( [docId] => 34311 )