Jak dobrać kolory na stronę internetową

Autor: Kędra Przemysław
Data: 30-07-2012 r.

Właściwy dobór kolorów na stronę internetową może wydawać się prozaiczny. Przesycona kolorami strona nie wygląda zbyt atrakcyjnie, a korzystanie z niej jest udręką. Zobacz w jaki sposób dobierać zestawy kolorystyczne.

Tworząc stronę internetową i jej poszczególne elementy, staniemy przed wyborem odpowiedniej kolorystyki. Z pomocą przyjdą serwisy, które oferują zestawienia kolorystyczne w różnej tonacji.

Wykaz kolorów zapisanych w systemie szesnastkowym, możemy zobaczyć na stronie: http://www.kurshtml.edu.pl/html/wykaz_kolorow,kolory.html Są to zdefiniowane kolory, których nie możemy modyfikować.

O wiele ciekawszym serwisem jest Kuler firmy Adobe, który umożliwia zdefiniowanie własnego szablonu kolorów. Serwis dostępny jest na stronie : http://kuler.adobe.com/#themes/rating?time=30. W zakładce Themes zobaczymy schematy, dodane przez innych użytkowników - warto je przejrzeć, wiele z nich jest naprawdę optymalnie dobranych. Kliknięcie zakładki Create, umożliwi stworzenie własnego szablonu kolorystycznego. Za pomocą kolorystycznego koła, możemy dobrać własną paletę kolorów - wystarczy zmienić położenie suwaków. Tak zdefiniowane kolory, możemy odczytać jako hex, lab, cmyk, rgb, hsv.

Kolejnym ciekawym serwisem jest Color Schema Designer 3, dostępny pod adresem: http://colorschemedesigner.com/. Po wybraniu koloru z palety, zobaczymy zestaw odcieni nałożony na szablon strony internetowej.

Z kolei serwis http://www.colorpicker.com/ pozwala zdefiniować kolor podobnie jak w programach graficznych.


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34174 )
Array ( [docId] => 34174 )