Jak korzystać z czcionek Google

Autor: Kędra Przemysław
Data: 30-07-2012 r.

Wprowadzenie ciekawego kroju czcionki na stronę internetową, może całkiem odmienić jej wygląd. Za pomocą czcionek od Google, nie będziesz musiał ich fizycznie umieszczać na serwerze - zobacz jak z nich korzystać.

Korzystanie z tradycyjnych czcionek ma swoje zalety, jednak odmienny krój na pewno skupi na sobie uwagę. Wykorzystanie ciekawej czcionki pozwoli zbudować motywy w serwisie, w tym indywidualne logo.

Google uruchomiło usługę dla webmasterów o nazwie "Google Web Fonts", która dostępna jest bezpłatnie pod adresem http://www.google.com/webfonts/.

W serwisie znajduje się ponad 500 krojów czcionek, które możemy wykorzystać na stronach internetowych, bez konieczności ich fizycznego umieszczania na serwerze.

Po wejściu na stronę internetową Google Web Fonts, zobaczymy potężną listę krojów czcionek. Czcionki możemy przeglądać, wybierając jako kryterium pojedyncze słowo, zdanie, oraz cały paragraf.

Chcąc wykorzystać daną czcionkę na stronie internetowej, należy kliknąć odnośnik "quick use". Pomiędzy znaczniki <head> kodu strony internetowej, należy umieścić kod widoczny w punkcie trzecim (add this code to your website).

W kolejnym punkcie (Integrate the fonts into your CSS), zobaczmy w jaki sposób zintegrować czcionkę z arkuszem stylów.

Zastosowanie dodatkowych czcionek wydłuża czas ładowania strony internetowej.


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34171 )
Array ( [docId] => 34171 )

Array ( [docId] => 34171 )