Jak nagrać prezentację ze zdjęć

Autor: Kędra Przemysław
Data: 11-09-2012 r.

Z każdej podróży na pewno przywieziesz ze sobą masę zdjęć, które będziesz chciał wywołać lub stworzyć z nich ciekawą prezentację. Przy pomocy wbudowanych narzędzi systemu Windows stworzysz ciekawe nagranie z podkładem muzycznym i efektownymi przejściami.

W systemie Windows Vista znajduje się narzędzie Windows DVD Maker, umożliwiające nagranie danych na płytę z wykorzystaniem ciekawych szablonów graficznych. W ten sposób uzyskasz ładnie wyglądającą prezentację, którą odtworzysz na stacjonarnym odtwarzaczu płyt DVD.

Aby przygotować pokaz zdjęć, należy uruchomić Windows DVD Maker, znajdujący się w menu Start -> Programy (wszystkie programy).

W oknie programu, należy dodać zdjęcia i materiały wideo, których będziemy chcieli użyć w prezentacji. Możemy to zrobić zarówno za pomocą przycisku Dodaj elementy, ale także metodą przeciągnij i upuść. Gdy dodamy wszystkie materiały, klikamy przycisk Dalej. W okienku po prawej stronie będziemy mogli wybrać styl menu naszej prezentacji. Jeżeli chcemy zobaczyć jak będzie wyglądała nagrana prezentacja z zastosowaniem poszczególnego menu, należy wybrać przycisk Podgląd znajdujący się na górnym pasku.

Kliknięcie przycisku Dostosuj menu umożliwi określenie dodatkowych parametrów szablonu, takich jak na przykład czcionka, czy dźwięk menu. Chcąc ustawić podkład dźwiękowy dla wyświetlanych zdjęć, należy wybrać przycisk Pokaz slajdów. Za pomocą przycisku Dodaj muzykę, będziemy mogli wybrać utwór mp3 znajdujący się na dysku komputera.

Dodatkowo istnieje możliwość ustalenia czasu wyświetlania slajdów w stosunku do długości muzyki. Aby zaakceptować wprowadzone zmiany, konieczne jest kliknięcie odnośnika Zmień pokaz slajdów. Jeżeli będziemy chcieli nagrać prezentację, klikamy przycisk Nagraj.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34227 )
Array ( [docId] => 34227 )

Array ( [docId] => 34227 )