Jak przeglądać zablokowane strony internetowe

Autor: Kędra Przemysław
Data: 20-08-2012 r.

Pracownik powinien zajmować się wyłącznie pracą, rzeczywistość bywa jednak całkiem inna. Administratorzy za namową szefa, często blokują witryny internetowe, które mógłby przeglądać pracownik w godzinach pracy – zobacz w jaki sposób ominąć to zabezpieczenie.

Bardzo często administratorzy ograniczają się do zablokowania domeny internetowej. Skutkuje to tym, że nie mamy możliwości odwiedzenia strony internetowej wpisując w oknie przeglądarki jej adresu.

Istnieją jednak sposoby, dzięki którym stosunkowo prosto można odwiedzić zablokowane witryny internetowe. Wystarczy posłużyć się serwisami, które umożliwiają anonimowe korzystanie z internetu, za pomocą darmowych serwerów proxy.

Jednym z takich serwisów jest "All Unblocked", dostępny pod adresem: http://www.allunblocked.com/. Po wejściu na stronę, mamy możliwość ręcznego wpisania adresu zablokowanej strony internetowej w pasku wyszukiwania, lub skorzystania z gotowych odnośników na przykład MySpace, Facebook, czy Youtube.

Innymi serwisami, umożliwiającymi przeglądanie zablokowanych stron internetowych są: http://www.unblockanything.com/ oraz http://www.unblock-web.me/.


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34192 )
Array ( [docId] => 34192 )

Array ( [docId] => 34192 )