Jak znaleźć najciekawsze aplikacje

Data: 27-03-2017 r.

Podczas pierwszej wizyty w sklepie Windows zostałem dosłownie zalany bogatą ofertą programów. Pokażę Wam, jak znaleźć poszukiwane przez nas treści.

Jak odnaleźć się w sklepie Windows

Nowe aplikacje najłatwiej znaleźć przez aplikacje pokazane na stronie startowej sklepu, w dziale „popularne aplikacje” lub „nowości”. Microsoft sam dobiera je specjalnie dla nas. Dobór opiera się na tym, co do tej pory oglądaliśmy i pobraliśmy. Ponadto istnieją specjalne dziedziny tematyczne dotyczące: aplikacji, gier, muzyki oraz filmów i telewizji. Dla każdego z tych obszarów niżej  na stronie startowej znajduje się mały wybór ulubionych aplikacji. Aby zobaczyć więcej aplikacji z danej dziedziny, trzeba kliknąć odpowiednio po prawej na Pokaż wszystkie.

Jak znaleźć konkretną aplikację?

Jeżeli szukamy określonej aplikacji, to wystarczy wpisać jej nazwę lub zakres tematyczny na górze po prawej w oknie wyszukiwarki i wcisnąć Enter. Windows przedstawi nam listę pasujących wyników.

Wskazówka: korzystanie z opinii użytkowników

Jeżeli na przykład szukamy „wiadomości” w sklepie, to w tym temacie do wyboru jest prawie 50 aplikacji. Ale która jest najlepsza? Aby móc to ocenić, najpierw należy spojrzeć na opinie innych użytkowników. Pierwszą wskazówkę stanową gwiazdki, które można znaleźć pod każdą aplikacją. Pięć gwiazdek oznacza tu najlepszą ocenę. W opisie aplikacji pod „ocenami i testami” znajdują się szczegółowe opinie na temat programu.

Przed instalacją: sprawdzamy aplikację

Przed pobraniem aplikacji należy ją pokrótce sprawdzić. W tym celu trzeba kliknąć w podglądzie na logo programu. W ten sposób otworzy się widok szczegółowy.

• Zdjęcie: jedno zdjęcie często mówi więcej niż tysiąc słów. Dlatego w opisie znajduje się jedno lub wiele zdjęć (zrzutów ekranowych), przy pomocy których można stworzyć sobie pierwsze wrażenie.

• Wymagania systemowe: większość aplikacji pracuje z reguły bez problemu. Ale gdy korzystasz ze starszego komputera, to na wszelki wypadek warto spojrzeć na wymagania systemowe. Informacje dotyczące uprawnień i obsługiwanych języków również warto sprawdzić.

• Opinie użytkowników: często użytkownicy pozostawiają wyczerpujące oceny (patrz wskazówka). Pomagają one często (ale nie zawsze) rozpoznać, czy dana aplikacja oferuje to, czego od niej oczekujemy.

• Instalowanie aplikacji darmowych: na liście trzeba kliknąć w pożądaną aplikację. Jeżeli jesteś już zalogowany kontem Microsoft, to kliknij po prostu w Instaluj - a pożądana aplikacja zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana. Nie są potrzebne uciążliwe etapy instalacji, a wpisanie numeru seryjnego nie jest konieczne.

• Kupowanie aplikacji: gdy chcesz kupić aplikację, pełnowartościowy program lub coś innego w sklepie, to musisz wprowadzić hasło do swojego konta Microsoft. W niektórych przypadkach musisz jeszcze odpowiedzieć na pytanie zabezpieczające. Jeżeli po kliknięciu w przycisk zaloguj nie pojawi się przycisk „kup”, to trzeba wybrać Dodaj opcję płatności. Następnie można wybrać między poleceniem zapłaty, kartą kredytową (Visa, MasterCard, American Express) a internetowym serwisem płatności PayPal. Po pobraniu Microsoft automatycznie zaksięguje kwotę zakupu.

• Tak uruchamia i zamyka się aplikacje: pobrane aplikacje znajdują się w lewej kolumnie menu Start w Windows 10. W celu uruchomienia należy po prostu kliknąć w nazwę aplikacji. Microsoft ułatwił zamykanie w Windows 10: Działa tak jak w innych programach przez kliknięcie na X w prawym górnym rogu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [cid] => K000KN [docId] => 40156 )
Array ( [cid] => K000KN [docId] => 40156 )