Szybciej? Wyłączamy niepotrzebne aplikacje

Data: 04-07-2016 r.

Wolna pamięć robocza jest bardzo cenna. Jeżeli zbyt wiele programów pracuje jednocześnie, może obciążać to całą pamięć komputera. Spowolni to pracę sprzętu i niekorzystnie wpływa na trwałość dysku. Dlatego należy wyłączać wszystkie niepotrzebnie działające aplikacje. Wskazujemy też jak przywrócić przeglądarkę zdjęć Windows Photo Viewer.

W tym celu należy kliknąć menu Start, Ustawienia i Prywatność. Następnie otworzyć zakładkę Aplikacje w tle. Za pomocą suwaków można dezaktywować aplikacje, które są wykorzystywane rzadko lub nigdy. Nie oznacza to, że nie będzie można z nich korzystać, lecz że nie będą one już permanentnie pracowały w tle. W zależności od wyposażenia komputera Windows 10 powinien pracować wyraźnie szybciej.

Zdjęcia z powrotem w przeglądarce

Od systemu Windows 8 zdjęcia i obrazy w Windowsie otwierane są zawsze za pomocą specjalnej aplikacji „Zdjęcia”. Jeszcze Windows 7 wykonywał to zadanie za pomocą znacznie prostszej przeglądarki Windows Photo Viewer. Jeżeli chcemy „powrócić do przeszłości”, należy skorzystać z poniższej wskazówki.

W przeciwieństwie do innych programów przeglądarka zdjęć Windows nie jest tak łatwa do przywrócenia. Nie wystarczy użyć menu kontekstowego: Otwórz za pomocą. Zamiast tego należy ją „zaakceptować” przez rejestr. W tym celu trzeba jednocześnie wcisnąć przyciski , wpisać regedit i OK. 1. W edytorze należy przejść do ścieżki HKEY_LOCAL_ MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations. Tam kliknąć prawym przyciskiem myszy w wolny obszar po prawej stronie i wybrać Nowy, a potem Wartośćciągu. 2. Nową sekwencję znaków należy nazwać .jpg i otworzyć ją podwójnym kliknięciem. Jako wartość wpisać PhotoViewer. FileAssoc.Tiff i potwierdzić przez OK. Krok ten powtórzyć ewentualnie dla innych formatów zdjęć jak PNG, JPEG lub BMP. Następnie zamknąć edytor.

3. Potem prawym przyciskiem myszy kliknąć zdjęcie (na przykład w formacie JPG) i wybrać Otwórz przy pomocy, Inne aplikacje oraz Przeglądarka Windows.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39173 )
Array ( [docId] => 39173 )