Szybszy Windows XP dzięki wyłączeniu zbędnych usług

Data: 17-10-2013 r.

Windows XP został wyposażony w kilkadziesiąt usług, z których nie wszystkie są potrzebne. Niepotrzebne usługi można bardzo łatwo wyłączyć, oszczędzając w ten sposób zasoby pamięci RAM i moc procesora.

Informacje o usługach w Windows XP znajdują się w Panel sterowania/Narzędzia administracyjne/Usługi. Wybierając usługi do wyłączenia, skup się na tych, które są automatycznie włączane. Usługi, które są wyłączone lub mają ustawiony ręczny tryb uruchamiania, możesz zignorować. Aby wyłączyć usługę, kliknij dwukrotnie jej nazwę i w nowym oknie z menu Typ uruchomienia wybierz opcję Wyłączony.

Polecamy wyłączenie następujących usług:

  • Aktualizacje automatyczne – możesz wyłączyć, jeśli nie używasz funkcji automatycznej aktualizacji.

  • Bufor wydruku – wyłącz, jeśli nie masz drukarki. Kompozycje – jeśli korzystasz z klasycznego wyglądu Windows, wyłącz tę usługę.

  • Menedżer sesji pomocy pulpitu zdalnego – wyłącz, jeśli nie korzystasz z funkcji pomocy zdalnej.

  • NetMeeting Remote Desktop Sharing – wyłącz, jeśli nie używasz programu NetMeeting.

  • Pomoc i obsługa techniczna – wyłącz, jeśli nie używasz funkcji dostęp do pomocy i obsługi technicznej wywoływanej z menu Start.

  • Usługa Czas systemu Windows – wyłącz, jeśli nie korzystasz z automatycznej synchronizacji czasu i daty komputera w sieci z komputerem działającym jako serwer czasu.

  • Usługa raportowania błędów – umożliwia tworzenie raportów o błędach Windows lub aplikacji i wysyłanie ich do Microsoftu. Wyłącz, jeśli nie korzystasz z tych funkcji.

  • Usługi terminalowe – wyłącz, jeśli nie korzystasz z funkcji szybkiego przełączania użytkowników, pulpitu zdalnego, pomocy zdalnej oraz z serwera terminali.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34294 )
Array ( [docId] => 34294 )

Array ( [docId] => 34294 )