Indeks wydajności Windows 7

Data: 17-10-2013 r.

Wielu użytkowników zastanawia się, czy ich komputer jest wystarczająco wydajny, żeby przejść na system operacyjny Windows 7, ponieważ wymagania sprzętowe tego systemu w porównaniu z Windows XP są o wiele większe. Na to pytanie pomoże znaleźć odpowiedź indeks wydajności Windows 7.

Jeśli interfejs Aero nie wyświetla się, to znaczy, że komputer jest za słaby dla nowego systemu operacyjnego. Żeby nie obciążać nadmiernie komputera, Windows 7 sam wyłącza niektóre swoje funkcje, które nie są konieczne, a mogłyby spowalniać działanie całego komputera. Przy niewystarczających możliwościach graficznych funkcja Aero zostanie wyłączona automatycznie.

Windows 7 – testy komputera

Żeby ocenić moc komputera, Windows 7 przeprowadza testy komputera i ocenia jego możliwości. W skali od 1 do 7.9 oceniana jest wydajność poszczególnych elementów komputera i ustawienia oprogramowania. Przyporządkowana wartość pozwala określić, czego można spodziewać się po konkretnym komputerze. Indeks wydajności komputera można również wykorzystać do porównania wydajności komputera z komputerami innych użytkowników.

Porównanie można przeprowadzić również przez Internet. Służy do tego mały program i utworzona przez Microsoft specjalnie do tego celu strona internetowa. Może to pomóc zakończyć odwieczne debaty typu „mój komputer z podzespołami Intel jest lepszy od wyposażonego w procesor AMD.” Wyższa wartość przyznana w ocenie oznacza lepsze ustawienia oprogramowania i lepsze osiągi sprzętu. Porównanie ocen cząstkowych może być bardziej miarodajne niż wyrokowanie na podstawie wyniku końcowego.

Windows 7 – ocena komputera

Aby przeprowadzić ocenę własnego komputera w systemie operacyjnym Windows 7 lub Windows Vista, należy wykorzystać indeks wydajności. Aby go uruchomić, kliknij przycisk Start, a następnie wejdź w Panel sterowania/System i zabezpieczenia. Poniżej z listy wybierz Zapoznaj się ze stanem komputera, teraz w menu po lewej stronie kliknij Wyświetl informacje o wydajności. Natychmiast zostanie wyświetlona ocena komputera.

Ocena podzielona jest na kilka elementów, dzięki czemu można odczytać wartości pośrednie, jakie uzyskał komputer. Dokładny przegląd możliwości systemu możesz sprawdzić, klikając Wyświetl i wydrukuj szczegółowe informacje o wydajności i systemie po prawej stronie. Jedno kliknięcie Ponownie uruchom ocenę pozwoli na przeprowadzenie nowego procesu oceny komputera.


Tagi: windows 7

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34295 )
Array ( [docId] => 34295 )