Umieszczanie stron WWW na pasku zadań

Data: 08-01-2014 r.

Użytkownicy systemu Windows 7 mają całkowitą dowolność, jeśli chodzi o wybór przeglądarki internetowej. Osoby, które zdecydują się korzystać z Internet Explorera 9 mogą jednak liczyć na pewne dodatkowe udogodnienia. Internet Explorer 9 pozwala przypinać do paska zadań witryny w taki sposób, aby później na liście szybkiego dostępu widoczne były posiłkowe odnośniki.

Taka możliwość jest jednak dostępna tylko w przypadku niektórych serwisów. Należą do nich m.in. Facebook, NK i Onet. Jeśli chodzi o pozostałe przeglądarki WWW, również możliwe jest przypinanie stron, jednakże po otworzeniu jump list nie pojawią się dodatkowe polecenia.

W celu umieszczenia witryny na pasku zadań i uzyskania dostępu do dodatkowych odnośników na liście szybkiego dostępu:

  1. Otwórz witrynę w przeglądarce Internet Explorer 9. Dla zapoznania się z funkcją możesz otworzyć witrynę NK.pl.

  2. Przeciągnij z przeglądarki za pomocą myszy kartę z załadowaną stroną w obszar paska zadań, tak aby wyświetlił się tekst Przypnij do Pasek zadań.

  3. Zamknij Internet Explorera.

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy przypiętą stronę otrzymasz dostęp do charakterystycznych dla niej poleceń.

Jedną z mało znanych, a użytecznych aplikacji w systemie Windows 7, jest Narzędzie wycinanie, które umożliwia przechwytywanie w prosty sposób zrzutów ekranu całego pulpitu, wskazanego okna czy wybranego fragmentu (np. otwartej strony WWW).

Narzędzie nie jest dostępne w Windows 7 Starter i Home Basic.

Korzystanie z Narzędzia wycinanie jest proste. Cały proces odbywa się w trzech krokach – wybór rodzaju wycinka, wskazanie elementu i zapisanie go do pliku. Aby uruchomić narzędzie i zrobić zrzut:

  1. Otwórz menu Start, po czym w pole Wyszukaj programy i pliki wpisz SnippingTool.exe i naciśnij [Enter].

  2. Po uruchomieniu programu wybierz rodzaj wycinka. Do dyspozycji masz wycinek dowolny, prostokątny, okna lub pełnoekranowy. Warto zaznaczyć, że w przypadku wycinka okna program sam dobierze odpowiedni rozmiar.

  3. W zależności od wybranego rodzaju wycinka wskaż element, który ma zostać przechwycony.

  4. Przed zapisaniem pliku można wprowadzić w nim niewielkie korekty. Kliknij w tym celu menu Edycja i wybierz potrzebne narzędzie – pióro, wyróżnienie lub gumka, która służy do wymazywania naniesionych zmian.

  5. Na końcu zapisz plik, klikając Plik/Zapisz jako, a następnie przycisk OK. Wcześniej możesz zmienić nazwę pliku i wybrać potrzebny format: PNG, GIF, JPG lub MHT.

Jeżeli korzystasz z klienta poczty na swoim komputerze, możesz od razu wysłać plik, klikając Plik/Wyślij do/Adresat poczty e-mail (jako załącznik).


Tagi: windows 7

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34352 )
Array ( [docId] => 34352 )

Array ( [docId] => 34352 )