Umieszczanie stron WWW na pasku zadań

Data: 08-01-2014 r.

Użytkownicy systemu Windows 7 mają całkowitą dowolność, jeśli chodzi o wybór przeglądarki internetowej. Osoby, które zdecydują się korzystać z Internet Explorera 9 mogą jednak liczyć na pewne dodatkowe udogodnienia. Internet Explorer 9 pozwala przypinać do paska zadań witryny w taki sposób, aby później na liście szybkiego dostępu widoczne były posiłkowe odnośniki.

Taka możliwość jest jednak dostępna tylko w przypadku niektórych serwisów. Należą do nich m.in. Facebook, NK i Onet. Jeśli chodzi o pozostałe przeglądarki WWW, również możliwe jest przypinanie stron, jednakże po otworzeniu jump list nie pojawią się dodatkowe polecenia.

W celu umieszczenia witryny na pasku zadań i uzyskania dostępu do dodatkowych odnośników na liście szybkiego dostępu:

  1. Otwórz witrynę w przeglądarce Internet Explorer 9. Dla zapoznania się z funkcją możesz otworzyć witrynę NK.pl.

  2. Przeciągnij z przeglądarki za pomocą myszy kartę z załadowaną stroną w obszar paska zadań, tak aby wyświetlił się tekst Przypnij do Pasek zadań.

  3. Zamknij Internet Explorera.

Jedną z mało znanych, a użytecznych aplikacji w systemie Windows 7, jest Narzędzie wycinanie, które umożliwia przechwytywanie w prosty sposób zrzutów ekranu całego pulpitu, wskazanego okna czy wybranego fragmentu (np. otwartej strony WWW).

Narzędzie nie jest dostępne w Windows 7 Starter i Home Basic.

  1. Otwórz menu Start, po czym w pole Wyszukaj programy i pliki wpisz SnippingTool.exe i naciśnij [Enter].

  2. Po uruchomieniu programu wybierz rodzaj wycinka. Do dyspozycji masz wycinek dowolny, prostokątny, okna lub pełnoekranowy. Warto zaznaczyć, że w przypadku wycinka okna program sam dobierze odpowiedni rozmiar.

  3. W zależności od wybranego rodzaju wycinka wskaż element, który ma zostać przechwycony.

  4. Przed zapisaniem pliku można wprowadzić w nim niewielkie korekty. Kliknij w tym celu menu Edycja i wybierz potrzebne narzędzie – pióro, wyróżnienie lub gumka, która służy do wymazywania naniesionych zmian.

  5. Na końcu zapisz plik, klikając Plik/Zapisz jako, a następnie przycisk OK. Wcześniej możesz zmienić nazwę pliku i wybrać potrzebny format: PNG, GIF, JPG lub MHT.

Jeżeli korzystasz z klienta poczty na swoim komputerze, możesz od razu wysłać plik, klikając Plik/Wyślij do/Adresat poczty e-mail (jako załącznik).


Tagi: windows 7

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Biznesplan

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

Array ( [docId] => 34352 )
Array ( [docId] => 34352 )