Video wizytówka nowym sposobem na promocję firmy

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 10-09-2012 r.

Tradycyjną, papierową wizytówkę posiada z reguły każdy właściciel przedsiębiorstwa. Jednak ilu z nas zdaje sobie sprawę, że dobrym sposobem na promocję firmy może być tzw. video wizytówka? Czy taka forma autoprezentacji jest rzeczywiście skuteczna?

Pierwsze wrażenie najważniejsze

Bez względu na dziedzinę, w której chcesz się wypromować, najważniejszą kwestią jest wrażenie, jakie wywołasz na odbiorcy. Z reguły o wrażeniu decyduje pierwsze kilkanaście sekund. Wprawdzie tradycyjne formy autopromocji (oferta Twojej firmy) wzbudzają zainteresowanie, jednak o wiele większe wrażenie z pewnością wywoła wideo przekaz skierowany do konkretnego odbiorcy.

Możliwość nie tylko przeczytania, ale również usłyszenia tego, co masz do przekazania przykuwa większą uwagę odbiorcy. Ponadto oddziaływanie na większą liczbę zmysłów niż tylko wzrok, zwiększa Twoje szanse na powodzenie we właściwym odbiorze komunikatu. Pamiętaj, że na wiarygodność prezentowanych informacji wpływa nie tylko treść przekazywanego komunikatu czy brzmienie Twojego głosu, ale również szereg gestów towarzyszących przekazywaniu konkretnej wiadomości.

Lepiej zauważalna

Niezaprzeczalnym atutem video wizytówki jest jej większa zauważalność. Z papierowymi wersjami wizytówek firm spotykamy się codziennie. Video prezentacja firmy czy osoby jest na polskim rynku nadal nowością. Chociażby ten fakt zwiększa zauważalność tego rodzaju promocji. Poza tym wykorzystanie obrazu i dźwięku czy możliwość spersonalizowania przekazu sprawiają, że jest ona doskonałym sposobem na opowiedzenie krótkiej historii o firmie. Kolejnym atutem jest fakt, że forma ta jest bardziej przystępna i przyjemniejsza w odbiorze.

Z pewnością zastanawiasz się, gdzie mógłbyś wykorzystać ten jeszcze mało znany na polskim rynku sposób promocji. Z pewnością video wizytówka jest doskonałym sposobem na promocję prowadzonej firmy. Umieszczenie na stronie internetowej przedsiębiorstwa krótkiego video prezentującego zakres działalności czy zasoby Twojego biznesu z pewnością bardziej zainteresuje potencjalnych klientów niż chociażby fotogaleria.

Video wizytówka to sposób promocji umożliwiający ukazanie firmy z zupełnie innej strony niż umożliwiają to tradycyjne, papierowe materiały promocyjne. Wprawdzie przygotowanie tego rodzaju materiału zajmie Ci nieco więcej czasu, jednak wrażenie nim wywołane z pewnością wynagrodzi Ci Twoje poświęcenie.


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25607 )
Array ( [docId] => 25607 )