Czy outsourcing jest bezpieczny

Autor: Studniarek Sylwester
Data: 19-07-2012 r.

Outsourcing jest obecnie bardzo popularny i modny, widzi się w nim szansę eliminacji złych procesów występujących w organizacji. Outsourcing posiada wiele niekwestionowanych zalet. Jednak jego stosowanie może oprócz zysków przysporzyć wiele trudności.

Współpracując z firmami outsourcingowymi przedsiębiorstwa mogą skupić się na podstawowej działalności zapewniając sobie wysoką jakość obsługi pozostałych obszarów działalności mniejszym kosztem niż zajmując się tym osobiście.

Jako pierwsze nasuwają się problemy dotyczące właściwej kontroli nad powierzonymi zadaniami. Może się okazać, że obniżka kosztów wynikająca ze stosowania outsourcingu jest niższa niż się spodziewano lub zakładano.

Z drugiej strony chęć nadmiernego obniżenia kosztów przez usługodawcę może negatywnie wpłynąć na jakość tej współpracy i prowadzić do sporów między stronami. Ryzyko może tkwić również w wyborze niewłaściwego usługodawcy, który posiada niewystarczające merytoryczne przygotowanie merytoryczne do prawidłowej realizacji danej usługi.

 

Kolejnym zagrożeniem jest możliwość uzależnienia od danego dostawcy usługi, co czasem prowadzi do zatarcia wizerunku firmy w oczach obecnych jak i przyszłych klientów. Oprócz strat finansowych, mogą wystąpić straty w stosunkach społecznych spowodowane redukcją kadry.

Zagrożeń dla współpracy w formie outsourcingu jest dużo, dlatego wybierając dostawców usług warto zwrócić większą uwagę na różne kryteria, nie skupiając się głownie na kryterium cenowym.

Studniarek Sylwester

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26025 )
Array ( [docId] => 26025 )